Důvěra v nevědomí

Důvěra v nevědomí

Podtitul: zkušenost psychoanalýzy z obou stran pohovky

Originální název: Taking risks from the unconscious

Portál - 2011
ISBN: 978-80-7367-669-8

Portál (2011) 978-80-7367-669-8 163

Zkušenost psychoanalýzy z obou stran pohovky
Autor začal pracovat s klientkou Nadějí (Hope) poté, co ona ukončila svou tréninkovou analýzu, i když bylo zřejmé, že se nedostala k jádru svých osobních obtíží. Analytik i klientka spolu začali pracovat s vědomím, že pro Naději je důležité, aby se v psychoanalytickém procesu setkala jejich „pravá já“. Kniha je jedinečným přínosem k porozumění psychoterapeutickému procesu, jelikož obsahuje reflexe jednotlivých fází či klíčových momentů jak ze strany analytika, tak klientky. Vedle názorných popisů procesu nabízí i propojení s teoretickými koncepty. Kniha je psána pro psychology, psychoterapeuty a čtenáře se zájmem o populárně psychologickou literaturu.

Donald M. Marcus působí jako tréninkový analytik a supervizor na New Center for Psychoanalysis v Los Angeles.
Hope (v českém překladu vystupuje jako Naděje) - analyzantka D. M. Marcuse, sama ve výcviku v psychoanalýze. (Založil/a: al-ma)