Originální název: Man of Honour

Talpress - 2011
ISBN: 978-80-7197-414-7

Talpress (2011) 978-80-7197-414-7 280

„Tažení, které vyvrcholilo bitvou u Blenheimu, bylo jedním z největších vojenských činů v britské vojenské historii. Vévoda z Marlborough ho podnikl zcela z vlastní iniciativy a na cestě z Flander do Bavorska urazil s armádou dvě stě padesát mil. Byla to úžasná tour de force a skvělá ukázka tehdejšího logistického plánování, zvlášť vzhledem k mezinárodní povaze jeho vojska. Tvořilo ho pětašedesát batalionů pěchoty a sto šedesát eskadron jezdectva, z nichž jen čtrnáct batalionů a devatenáct eskadron bylo britských. Blenheim neznamenal konec bojů v Evropě, a dokonce ani ,začátek konce‘, abych parafrázoval Marlboroughova vynikajícího životopisce. Bylo to však opravdu slavné vítězství." Iain Gale (Založil/a: Onyxia)

Iain Gale Iain Gale
*1959

Princ Eugen
  27. 10. 2012, 23:06
Jistě, zaujal mě přebal této knihy i obsah na první stránce. Vždyť kolik je knížek o Válce o španělské dědictví? Vylíčení bojových scén je velmi, velmi dobré; plus moji dva oblíbenci: Duke of Marlborough a Prinz Eugen de Savoy.
Co víc si přát :)