Bohové žízní

Bohové žízní Originální název: Les Dieux ont soif

Román kritizující revoluční fanatismus. Jde o jedno z autorových stěžejních děl, které nás svým námětem zavádí do časů Velké francouzské revoluce, do období vzestupu a pádu jakobínské diktatury a vlády Maxmiliána Robespierra. Ústřední postavou románu je mladý malíř Evariste Gamelin, který se proměňuje ve fanatického zastánce revolučního teroru, udává vlastní přátele i příbuzné a je i před popravou přesvědčen o své pravdě. Revoluce je zde líčena v jejím každodenním shonu, kdy nevládne poměrná jasnost historie, nýbrž často zmatek a nerozvážnost přítomnosti. Bohové žízní a lidská krev jim platí na obou znepřátelených stranách svou daň.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: pupini)

long.tall.sonny
  23. 6. 2012, 17:50
Téma mé seminární práce, kterou jsem si tím pádem vyloženě užila. Poměrně podrobný rozbor lidské psychiky, ovlivněné fanatismem, který se může vyskytnout v různých podobách v podstatě v kterékoli době. Vynikající kniha, zvlášť ten závěr...! Ten nikdy nepřestanu vychvalovat.