Originální název: Černokňažník: Krvavý oheň

Wales - 2014
ISBN: 978-80-86939-91-9

Wales (2014) 978-80-86939-91-9 299
Wales (2005) 80-86939-09-X 320

Závěrečná kniha trilogie Černokněžník.

Černý Rogan, kdysi proslulý zabíječ Avarů, pak dědic černokněžnického rodu, se z vůle bohů vrátil ze záhrobí, získal démonický meč Krutomor a teď míří na kouzly nasáklou Kančí horu. Tam jej ve svatyni jeho předků čeká Krvavý oheň, zřídlo nesmírné čarodějné moci. Než jej však bude moci ovládnout a konečně se tak stát vyvoleným bojovníkem s temnými mocnostmi, čeká ho válka s uctívači nepřátelského Belboha. Navíc Vraniborské knížectví na severním toku Moravy ohrožuje rasa divokých, krvelačných goričů, kteří se po staletích sjednotili a chystají se k drtivému útoku. Bohyně smrti Morena bude sklízet bohatou úrodu...

Vyvrcholení, v němž mnoho postav z románu Vládce vlků a Radhostův meč vybojuje svou poslední bitvu, se tentokrát odehrává v povodí řeky Moravy, v oblasti dnešní Olomouce a Jeseníků. Juraj Červenák opět hladce skloubil svět slovanských mýtů, kouzel a bohů s reálnou historií, ozvěnami místního folkloru a spoustou pečlivě nastudovaných archeologických faktů. (Založil/a: Teranell)

LadysR2
  7. 3. 2015, 12:45
Četl jsem upravenou verzi z roku 2014. A celá trilogie je perfektní. Každý díl je pojat maličko jinak a i proto celek nevyzní jednotvárně. Četl jsem všechny díly rovnou po sobě a neměl jsem pocit přesycení. Fakt parádní příběh v posledním díle hutně graduje! A ještě musím sehnat povídkovou Válku s běsy
Esther Darnett
  4. 12. 2013, 21:04
Plnohodnotné pokračování předchozích dvou dílů. Na poli klasické hrdinské středověké fantasy by Juraj Červenák jen těžko hledal soupeře a není pochyb, že by boj vyhrál.