Romance na tři doby

Romance na tři doby Originální název: Romance na tři doby

Šalvar - 2010
ISBN: 978-80-904568-1-5

Šalvar (2010) 978-80-904568-1-5 200

Milostný příběh tří osob, zralé ženy, mladého kluka a manžela workoholika.

Vztah není vylíčen jako momentální pominutí smyslů stárnoucí ženské, která ještě chce urvat od života co se dá. Vzniká postupně, hrdinka si uvědomuje rizika, brání se tomu, podléhá, koketuje s myšlenkou vše v životě změnit, neztrácí však kontakt s realitou. Ženské by jí fandily.
Manžel je také sympaťák, manželčina nevěra a motiv vztahu s mladým klukem není přičítán na jeho účet, jen se do manželství nenápadně a postupně připlížila rutina, jakási nuda, osamělost aktérů, tedy to, co se děje po letech v každém vztahu, pokud se uživatelé manželství cíleně nebrání.
Příběh je uchopitelný a pochopitelný a dovoluje ženským ztotožnit se s hrdinkou a zprostředkovaně prožít to, co by skoro žádná od svého prahu nezaháněla, kdyby se jí zadařilo. (Založil/a: Rezung)

marta-b
  13. 6. 2015, 13:33
Knížka na dva večery, kterou mě moc bavilo číst. Mělo to spád, zajímavé myšlenky a i když vztah starší žena - koloušek je trochu klišé, tak myslím, že se toho Holcová ujala docela dobře. Nenudilo mě to, vyhnula se prázdným frázím, prstě fajn čtení, oddychovka. A zajímavý závěr.
Astonius
  23. 6. 2015, 23:03
Příběh jsem nedokázala moc prožívat, snad to bylo proto, že mi hlavní postavy byly nanejvýš nesympatické. Celá ta vykreslovaná láska mezi starší ženou a mladým mužem nebyla založena na hlubších základech - kdyby bylo všechno trochu víc rozvinuté a šlo mezi nimi víc o duševní porozumění, bavilo by mě to rozhodně víc.
Juditha
  11. 10. 2016, 15:15
Přečetla jsem od autorky tři knihy, velmi rychlé čtení. Půjčila mi je známá, no nic do mé knihovny. Opakující se příběh vztahu staršího muže s mladší ženou, končící ve dvou knihách mrtvicí staršího muže. V této knize a pravděpodobně i v jiných zase vztah starší ženy s kolouškem, vlastně nic normálního a vždy se špatným výsledkem. Připomíná mi to červenou knihovnu (způsobem vyprávění), ale s výsledkem ukončeného vztahu, jak už jsem se zmínila ovlivněnou ukončením vztahu mladší ženou a následnou mrtvicí staršího muže.