Rudá moře pod rudými nebesy

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-329-8

Laser-books (2011) 978-80-7193-329-8 561

Páni parchanti - kniha druhá

Locke Lamora, někdejší Trn z Camorru, spolu s Jeanem Tannenem opustil na útěku před Nájemágy své rodné město. Brzy poté dorazí do městského státu Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež; za cíl si vyberou nesčíslné poklady přepychové herny známé jako Hříše. Z té si nikdo jaktěživ neodnesl jedinou minci, kterou by tam nevyhrál u stolů nebo při jiných hazardních hrách, jež Hříše nabízí. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vlákat pirátskou flotilu nechvalně proslulé kapitánky Zamiry Drakaši do složité politické hry o moc. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě. A Nájemágové celou tu dobu chystají bezpodmínečně nutnou pomstu muži, který je přesvědčen, že je může ponížit a přežít to; Lockemu Lamorovi.

Zdroj: www.laser-books.cz (Založil/a: Skokan3)

Scott Lynch Scott Lynch
*02.04.1978

illy
  11. 11. 2013, 11:28
Tohle je parádně napsaná dobrodružná fantasy, která se výborně čte. Hodnotit plným počtem ale nemůžu... Pohnutky hlavních postav a jejich jednání, to aby je autor dostal kam chtěl (na moře), mi přišly dosti překombinované a někdy těžko k uvěření. Pak také nedostatek překvapivých zvratů - vše dopadne jak čekáte a to včetně milostné linky jedné z hlavní dvojice Pánů Parchantů. Jo sem tam se něco zvrtne, nejde ale o nic nečekaného. A pak hlavně to že si hlavní postavy ani neuvědomují, že všichni kolem umírají hlavně pro jejich vrtochy a plány. To mě mrzelo.
Ferry919
  25. 7. 2012, 13:25
Pokračování se mi líbilo o fous víc než díl předešlý. Jenom s tím koncem si mohl autor více vyhrát. Ale jinak to mělo stejně dobrý spád jako jednička.