Originální název: Černokňažník: Radhostov meč

Wales - 2004
ISBN: 80-86390-81-0

Wales (2004) 80-86390-81-0 256

Druhá kniha trilogie Černokněžník.

Rogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta. Pátrání po prastaré zbrani jej zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat... (Založil/a: Teranell)

LadysR2
  4. 3. 2015, 19:24
Četl jsem přepracované vydání z roku 2012 tak nemám srovnání s původním, ale řeknu vám jedno. První díl byl jedna parádní akce proložená magií. Tento díl je jedna parádní magie proložená dostatečnou měrou akce zahalené v českých bájích a o to víc mě to baví. A právě čtu třetí (přepracovaný) díl a zatím také vynikající.
Esther Darnett
  4. 12. 2013, 21:05
V prvním díle autor vykreslil dokonalé středověké fantasy, které jsme si užili. V tomto druhém však ukázal, že opravdu umí a posunul Roganův svět ještě dál.
Solvi
  14. 1. 2016, 15:22
Obsahuje spoiler spoiler Rogan Černý syn mocného černokněžníka putuje na území Čechů získat bájný meč Krutomor, jenž mu má pomoci pomstít smrt otce a získat právo na Kančí horu. Meč získává společně s přízní Černoboha, který jej obdaří vládcem vlčí smečky Goryvladem. Rogan se zaplétá do války mezi Čechy a Lučany a na Turském poli pomáhá Čechům magií k vítězství. Jelikož jsem četl Staré pověsti české těsně před touto knížkou, musím upřímně říci, že mě tato adaptace nenadchla. Ba právě naopak. Pro ty, kteří Staré pověsti české nečetli nebo si je nepamatují, je tato kniha určitě zajímavá a originální. Bohužel mě spíše zklamala.