Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Černokněžník: Radhostův meč

86%
4 68
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Černokněžník: Radhostův meč
 Všechny obaly
Černokněžník: Radhostův meč
 Všechny obaly
Originální název: Černokňažník: Radhostov meč

Nejnovější vydání:
Wales - 2004
ISBN: 80-86390-81-0
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 18x v oblíbených
v přečtených 119x v přečtených
v knihovně 40x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 4x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Wales (2004) 80-86390-81-0 256

Druhá kniha trilogie Černokněžník.

Rogan se z vůle Černoboha vrátil z Lesa věčnosti, knížectví mrtvých, aby ve světě smrtelníků válčil s běsy a temnými mocnostmi. Nejdříve však jako potomek černokněžnického rodu musí vyrvat posvátný Krvavý oheň z pařátů ďábelských Belbohových uctívačů. K tomu bude potřebovat své dědictví, meč válečného boha Radhosta. Pátrání po prastaré zbrani jej zavede daleko na západ, kde kmen Čechů ohrožují Lučané vedení démonickým knížetem Vlastislavem. Černokněžník a jeho druhové, vědma Mirena a vůdce záhrobní vlčí smečky Goryvlad, musí čelit nejen svým vlastním nepřátelům, ale navíc se připletou i do války, která otřese trůnem přemyslovských knížat... (Založil/a: Teranell)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LadysR2
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 3. 2015, 19:24
Četl jsem přepracované vydání z roku 2012 tak nemám srovnání s původním, ale řeknu vám jedno. První díl byl jedna parádní akce proložená magií. Tento díl je jedna parádní magie proložená dostatečnou měrou akce zahalené v českých bájích a o to víc mě to baví. A právě čtu třetí (přepracovaný) díl a zatím také vynikající.
Esther Darnett
60% 60% 60% 60% 60%
  4. 12. 2013, 21:05
V prvním díle autor vykreslil dokonalé středověké fantasy, které jsme si užili. V tomto druhém však ukázal, že opravdu umí a posunul Roganův svět ještě dál.
Solvi
60% 60% 60% 60% 60%
  14. 1. 2016, 15:22
Obsahuje spoiler spoiler Rogan Černý syn mocného černokněžníka putuje na území Čechů získat bájný meč Krutomor, jenž mu má pomoci pomstít smrt otce a získat právo na Kančí horu. Meč získává společně s přízní Černoboha, který jej obdaří vládcem vlčí smečky Goryvladem. Rogan se zaplétá do války mezi Čechy a Lučany a na Turském poli pomáhá Čechům magií k vítězství. Jelikož jsem četl Staré pověsti české těsně před touto knížkou, musím upřímně říci, že mě tato adaptace nenadchla. Ba právě naopak. Pro ty, kteří Staré pověsti české nečetli nebo si je nepamatují, je tato kniha určitě zajímavá a originální. Bohužel mě spíše zklamala.