Originální název: Černokňažník: Vládca vlkov

Wales - 2003
ISBN: 80-86390-71-3

Wales (2003) 80-86390-71-3 272

První kniha série Černokněžník.

Téměř deset let bojoval v kruté válce, jež rozvrátila říši Avarů, divokých nájezdníků z podunajských rovin. Černý Rogan, osamělý, nemilosrdný zabiják, jenž válčil v žoldu Karla Velikého i bulharského chána Kruma, se nyní na vlastní pěst vydává do temných lesů v povodí řeky Hron. Je na stopě smečce Krvavých psů, nejkrutějších avarských hrdlořezů. Díky setkání s vědmou Mirenou a vládcem vlků Černobohem však brzy pozná, že jeho osudem není jen pomsta. Aby zjistil, jaké tajemné síly dřímají v jeho nitru a jaké poznání zdědil po svých předcích, bude se muset vydat až do říše Moreny, bohyně smrti...

Úspěšný autor fantasy Juraj Červenák vám přináší temný epos, v němž na pozadí skutečných historických událostí ožívá svět slovanských hrdinů, knížat a čarodějů, ale i tajemných rituálů, bohů a strašlivých běsů. (Založil/a: Teranell)

Richie
  4. 11. 2012, 0:57
Krev, střeva, mozky, usekané údy ... nějaká ta magie, erotika, vše okořeněné mírnou vulgaritou a namícháno do příběhu - je to hodně oddechová četba a divím se, že jsem zvládnul přečíst tři díly. Myslím, že tuhle sérii od Červenáka už víckrát nemusím :)
LadysR2
  28. 2. 2015, 14:22
Četl jsem upravenou verzi z roku 2012, tak nevím, jak až se liší od původního vydání.
A byla to jízda plná magie, akce, soubojů a usekaných hlav. Taková oddychovka, ale taaaaak dobře napsaná. Četlo se to samo a jdu rovnou na druhý díl.
Esther Darnett
  4. 12. 2013, 21:06
Sérii jsem si oblíbila hned po přečtení prvního dílu. Meče, táborové ohně a váleční oři - je tu zdánlivě vše, co tvoří středověké fantasy, nicméně Červenákovo jedinečné pojetí z toho tvoří něco víc.
Zlatokrt
  24. 12. 2012, 13:10
Svižné, čtivé, oddechové počtení s relativně jednoduchým, ale veskrze zábavným příběhem. K sérii se čas od času rád vracím.
adevr
  13. 7. 2014, 23:50
Ta knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekával...a to skvělou zábavu...
Pan Červenák psát umí, a jeho knížky , čtenáři a komerční úspěch tomu nasvědčují.
Zhabza
  28. 7. 2012, 12:17
Ne že by to bylo špatné čtení, jenom ... Kdyby nebylo slovanského prostředí, asi bych se nedostal za prvních pár kapitol. Platí to i pro ostatní díly. Nějak mi v tom celém chybí smysl. Čtení do vlaku ale určitě dobré.
Pindzaros
  21. 9. 2012, 12:36
Celou sérii o černokněžníkovi bych označil za silně oddychové čtení. Kniha se čte velice příjemně a děj se odvíjí svižně. Myslím si, že autor mohl více využít slovanské mytologie. Jinak všem přeji příjemně strávené chvíle nad touto knihou.