Smrt

Votobia (1995) 80-85885-94-8 177
(Založil/a: immorcat)

vikingh
  11. 11. 2011, 11:59
Tak tuto knížku doporučuji všem, kteří se zajímají o posmrtný život. Kniha popisuje autorovy zkušenosti s různými seancemi pokoušejícími se vyvolat vzpomínky na předchozí životy zúčastněných médií a k tomu podává svůj názor na ně, na posmrtný život a podkládá to poměrně logickými argumenty.
Čistě racionálně uvažujícího člověka autor asi nepřesvědčí, ale jistě i jej zaujme způsob autorova vyprávění, který je poměrně napínavý a v určitých místech vyprávění vás bude i docela mrazit v zádech.
Možná se jedná o představitele hororové filosofie :-).
Hochturn
  4. 11. 2012, 22:04
Z počátku se pojednání o smrti zdálo býti zajímavé, alespoň jsem měl ten pocit, že se autorem v určitých myšlenkách ztotožňuji. Nicméně po tom, co autor přešel k popisu postřehů ohledně spiritualismu, jsem začal ztrácet zájem o vnímání čteného. Zřejmě to bude tím, že jsem skeptický k důvěryhodnosti "medií", a zvláště těch pocházející ze Spojených států; nebo mám ten pocit jen, já, že vše spiritualistické (a třeba i mimozemské) se děje výhradně na území západní mocnosti? (Asi toto není důvěryhodný argument, ale stojí za uvážení: kde vznikly seriály či pořady jako Akta X, Věřte nevěřte, Psí faktor???)