Zrození

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1328-2

Fragment (2011) 978-80-253-1328-2 240

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine, která osiřela. Stefan i jeho bratr Damon se do ní zamilují, ona je miluje oba. Stefan se s ní sblíží, ale brzy zjistí, že s Katherine není všechno v pořádku. V městečku se po řadě záhadných úmrtí zvířat i lidí začne šířit panika, lidé se obávají upírů. Stefan se bojí, že za vším je Katherine. Stefanův otec zorganizuje lov na upíry. Když zjistí, že jeho synové stojí na straně upírů, oba je zastřelí. Zachrání je Katherinina komorná a oni si můžou vybrat - umřít, nebo se stát upíry. (Založil/a: MaiQa)

Lindsey
  22. 9. 2014, 22:35
Moc hezký příběh, ale již stokrát omílaný. Vážně nechápu, proč bylo třeba napsat další verzi minulosti Stefana a Damona, když jsme již poznali tu knižní i seriálovou. Budiž, chápu, že chtějí dojit ze série další peníze, ale pak mají události z Mystic Falls napsat podle seriálu a ne vymýšlet další verzi příběhu, protože už je to vážně ohrané. A spojovat ho s L. J. Smith? Jediné, co mají obě verze společné, jsou upíři a jména hlavních postav. Ano, vychází z jejích knih, ale i přesto bych s chutí praštila hlavou Julie Plec o stůl za to, že svojí spatlaninu (mám na mysli druhou půlku druhé série a výše) spojuje s tak dobrou autorkou. Kdyby se jednalo o samostatnou knihu, hodnotila bych ji mnohem lépe, takhle dávám jen tři hvězdy za rozšiřování a předělávání starého a za prasení jedné z mých nejoblíbenějších sérií.
Kate.K.
  30. 7. 2015, 17:44
Velice mile mě to překvapilo. Ačkoli i dnes při čtení 3. dílu se nevyhnu myšlenkám, koho mám radši. Zda-li Stefana či Damona. Jsem ráda za okrytí minulosti z Mystic Falls. Naštestí se filmové zpracování moc neliší a mě konečně začíná docházet, proč ani jeden nedokáží zapomenout na Kathrin. ;)
LadyAnn
  22. 10. 2013, 22:37
Jsem moc ráda, že jsem se dozvěděla tolik o minulosti Salvatorů, a jsem ráda, že se to podobá seriálu. Občas se tam sice objevují menší odchylky, ty jsou ale nepodstatné. Je to hodně chytlavé, takže jeden díl máte přečtený hned! :)
MaiQa
  30. 8. 2011, 22:53
Stefanovy deníky mě mile překvapili. Nevěděla jsem, co bych měla očekávat od knihy, která je jak podle románů L.J.Smith, tak podle seriálového scénaře. Můžu jen jásat, že je kiha sepsaná spíše podle seriálu. Sice mi tedy žádné nové poznatky nedala, ale i tak je obdivuhodné, jak byly Stefanovy deníky zpracovány. Rozhodně jsou lepší než knižní Upíří deníky a stojí zato si je přečíst. I když je lepší, když víte něco málo o seriálu. :)

Jediná vada, která je sice dosti malá, ale mě naprosto naštvala je to, že místo Sporýš bylo všude psané Rozrazil. To mě opravdu naštvalo. :)