To jsem já

To jsem já Originální název: Marlène D.

Československý spisovatel - 1991
ISBN: 80-202-0337-0

Československý spisovatel (1991) 80-202-0337-0 272

Vzpomínky Marlene Dietrich, jedné z nejkrásnějších hereček a zpěvaček dvacátého století. Vypráví o svém dětství, mládí, filmech, které natočila, písních, které nahrála... S nesmírnou úctou hovoří o lidech, kteří její život ovlivnili a kteří provázeli její kariéru, o svých přátelích. Naskytne se nám tak nezvyklý pohled jak na dobu před a po 2. světové válce, tak také na nespočet velkých osobností z "lidského" hlediska. (Založil/a: monana03)

Marlene Dietrich Marlene Dietrich
*27.12.1901 - †06.05.1992

Claire27
  12. 7. 2016, 19:49
Marlene Dietrich je pro mě neuvěřitelná osobnost. Na její autobiografii jsem se moc těšila a po přečtení mi potvrdila to, že Marlene byla jedinečná. Lidé ji znají převážně jako krásnou a talentovanou herečku. Avšak ona to byla i milující matka, výborná kuchařka a velká čtenářka s "pohřebním" humorem. To, jak si stála za svými názory, jak pomáhala druhým, jak dokázala milovat. To vše ji činí výjimečnou. Mrzí mě, že ji není věnováno více pozornosti jako třeba M. Monroe nebo A. Hepburn. Marlene si ji totiž zaslouží úplně stejně. To co mě na knize nejvíce udivovalo, byl styl psaní. Všechno bylo tak krásně napsáno, že snad někteří známí spisovatelé nedokážou napsat to co ona. Knížku doporučuji všemi deseti. Každý by měl vědět, jaká Marlene doopravdy byla. Možná někdo bude tvrdit, že si hodně věcí přibarvila a něco vynechala. Ale to záleží na každém, zda-li bude věřit nepodloženým informacím nebo Marleniným vlastním slovům.