New York

New York Originální název: New York

BB art - 2010
ISBN: 80-7381-821-0

BB art (2010) 80-7381-821-0 768

V poutavě napsaném románu líčí autor tři a půl století vývoje New Yorku od holandské kolonie Nový Amsterdam, obchodující s místními Indiány, přes ovládnutí Angličany, osamostatnění Spojených států až po dnešní světovou metropoli. Jak má ve zvyku, rozvíjí na pozadí dějin města strhující i tklivé historie příslušníků několika rodin, jež jsou New Yorkem po celá pokolení spojeny, a ilustruje velké historické události osobními příběhy postav skutečných i smyšlených. (Založil/a: immorcat)

Edward Rutherfurd Edward Rutherfurd
*??.??.1948

melilotka
  2. 8. 2012, 12:37
Úžasně podaná historie Velkého jablka od r. 1664 do r. 2009. Když po tři a půl staletí sledujete osudy několika rodin, jejichž osudy se vzájemně proplétají a zase rozplétají, generaci za generací na pozadí důležitých historických událostí, dostanou se vám pod kůži natolik, že máte pocit, že patříte mezi ně. O to hůř se s nimi na konci loučíte. Masterovi mi budou chybět...
lukyn
  19. 11. 2012, 20:37
Zajímavé sledovat vývoj jednoho města v rozmezí několika století i osudy lidí a rodin s ním spojených. Má první kniha od Edwarda Rutherfurda a už se těším, až se pohroužím do Londýna a ostatních Rutherfurdových románů.
vojtech.kucera
  24. 10. 2012, 9:13
To proplétání u Rutherfurda je úžasné. Až neuvěřitelné, jak to dokáže takhle dobře vymyslet, že se těch propletenců zdá být až moc, ale takový je život, však to známe...
spujice
  11. 4. 2013, 11:51
Autorovi musela dát kniha opravdu zabrat. Najít dějovou linku jedné rodiny mezi známými i méně známými historickými fakty tak, aby byl příběh města i aktérů čtivý, zajímavý, sdělný i uvěřitelný, je pro mne osobně příkladem nepředstavitelného úsilí.
Je pochopitelné, že na mnoha místech si autor pomohl dějovými skoky, jinak by knížka byla prakticky neukončitelná a kolikrát mne mrzelo, že se některým obdobím nezabývá podrobněji, ale to už je můj problém, zda si najdu jiný zdroj, který mou touhu po informacích uspokojí.
Už se těším na další knihu E. Rutherfurda, která se ke mně dostane.