Láska, vztahy a přátelství

Originální název: Mastery of Love

PRAGMA - 2003
ISBN: 80-7205-940-8

PRAGMA (2003) 80-7205-940-8 156

Don Miguel Ruiz vysvětluje názory a předpoklady vycházející ze strachu, které podkopávají lásku a vedou k utrpení v našich partnerských vztazích. V několika moudrých příbězích nám ukazuje, jak léčit emoční rány, znovu nabýt svobodu, radost a hravost, na které máme všichni právo. (Založil/a: hortik93)

Mariana.
  13. 3. 2016, 1:54
Tato kniha by pro drtivou většinu společnosti mohla být naprosto zásadní. Společnost by byla lepším místem k žití, kdyby lidé pochopili, že naše vztahy jsou založeny na primárním strachu a nikoliv na lásce. Že sami obsahujeme lásky mnoho a nemusíme o ní žebrat v nefungujících vztazích. Příběh "Muže, který nevěřil v lásku" je naprosto průlomový. Kdo knihu pochopí - mohl by ve svých vztazích najít hodně osvobození od myšlenek a vzorců našeho paradigmatu. Za mě jeho nejlepší kniha. Mám ji mnohem raději než třeba Čtyři dohody :).
Alaglesia
  3. 7. 2012, 14:20
Jedna z další motivačních, nebo kdo chce, spirituálních knih. Líbilo se mi, že v jednotlivých kapitolách je nejprve příběh a na tom autor vysvětluje, co má na mysli. Základní myšlenka, je až neskutečně pravdivá. "Žij tak, aby si byl v životě šťastný. Nespoléhej na to, že tě šťastným udělá někdo jiný, to můžeš jen ty sám." Věřím tomu, že každý si z této knihy něco odnese.
katheriin
  28. 2. 2014, 21:45
Tuto knihu se opravu vyplatí číst. Jsou v ní sice obecné pravdy, ale stejně docela často na ně zapomínáme nebo už jsme úplně zapomněli.
Je to zkrátka jen o tom užívat si život, být štastný a nesnažit se udělat šťastné lidi kolem sebe.
Navíc je krátká a neopakuje zbytečně věci a jde rovnou k věci.
Určitě doporučuji!