Originální název: Prizes

ISBN: 978-80-904302-8-0

Lucka Bohemia (2013) 978-80-904302-8-0 448
Knižní klub (1998) 80-901817-5-9 301
Knižní klub (1995)

Příběh lásky i zrady, úspěchů a proher, života i smrti nás zavádí do elitního prostředí špičkových lékařů a vědců.
Přibližuje nám osudy tří protagonistů, ve svém oboru ojedinělých osobností, jejichž životní peripetie se navzájem prolínají. Adam Coopersmith, vynikající gynekolog, který se proslaví objevem v léčbě neplodnosti, se po citově nenaplněném manželství s ambiciózní právničkou vášnivě zamiluje do své pacientky. Konečně nachází smysl života, ale jeho štěstí netrvá dlouho. Zcela nečekaně se ocitá tváří v tvář nevyléčitelné chorobě… Sandy Raven, geniální badatel v oblasti genetického inženýrství, stane na prahu fantastického objevu, ale vzápětí prožije krutou zradu, jež poznamená i jeho rodinný život. Zvolí lež a přetvářku, nebo vymění vysněný ráj za jiné, reálnější hodnoty? A Isabela da Costaová, všemi považovaná za „zázračné dítě“, získá už na prahu dospělosti věhlas světově známé fyzičky, pro niž není problém vyvrátit dosud všeobecně platné přírodní zákony. soukromí se ale musí rozhodnout mezi otcem, který jí razil cestu k vrcholu, a mladým mužem, jenž drží klíč k jejímu štěstí. Šokující poznání doslova rozmetá Isabelin vnitřní svět a ohrozí její zdraví… Všichni tři na své výpravě za tajemstvím přírody a vesmíru neochvějně směřují k získání mety nejvyšší - Nobelově ceně. Ne všichni se jí však dočkají. (Založil/a: Zuzanka89)

Morsie
  28. 9. 2013, 14:56
Dobrý román, který ve mně tak trochu zůstal. Donutil mě přemýšlet nad cenami. Cenu má totiž úplně všechno, úplně každý a celý svět se kolem cen točí. Ten titul je velice výstižný. A samotný příběh? Hořce upřímný, za všechno se jednoduše platí - to už je prostě život. Dobrý román, hluboký...
Heduš
  21. 11. 2012, 23:29
Opět dojemný příběh od mého oblíbeného autora. Koho neurazí dobrý román s trochou lásky a vědy, ten ať neváhá.