Originální název: Král Šumavy

Naše vojsko (1988) 28-053-88 223
Naše vojsko (1979) 28-006-79 208
Mladá fronta (1967)
Naše vojsko (1961)

Příběh z poúnorového života dřevařské vesnice u bavorských hranic a ze života pohraničníků, kteří dlouho bezvýsledně pátrají po nepolapitelném muži, „Králi Šumavy“, a snaží se překazit jeho protizákonnou činnost, vyplývající z nenávisti k novému politickému a státnímu zřízení. (Založil/a: cholstik)

Fridolín
  24. 8. 2015, 13:58
Když si člověk odfiltruje ten komunistický slang, imperialistické štváče a reakční živly, tak je to pěkný detektivní příběh.
cholstik
  21. 7. 2011, 11:27
Sice kniha je vsazena do doby, která nebyla tou naši nejšťastnější, ale oproti filmovému zpracování je na vyšší úrovni. Zajímavá zápletka, kdo je nakonec Král Šumavy...
Mijamoto
  26. 5. 2013, 16:53
S cholstíkem tak docela nesouhlasím. Pravda je, že kniha bývá v drtivé většině případů lepší, než film a určitě to platí i zde, ale film je skvěle natočený, hudba, prostředí, ponurost. Sice některé scény jsou úsměvné, stržm. Zeman(J.Vala), střílí z okna a pušku drží "frajersky" jednou rukou, aby zapůsobil. Ale na tu dobu ..... . Doba byla, jaka byla, ale jednotlivci se s tím museli vypořádat a hlavně, muselo to být hodně drsné a určitě ne tak černobílé, jak se snaží vždy nějaká skupina lidi, ostatním vnuknout. Knihu jsem přečetl několikrát a film viděl snad ještě vícekrát.