Lístek do ráje

Lístek do ráje Originální název: Little bird of heaven

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2296-5

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2296-5 463

Joyce Carol Oatesová, velmi oblíbená a úspěšná americká prozaička, ztvárnila v erotické romanci zároveň napínavý kriminální příběh. Mladá manželka a matka je brutálně zavražděna, a policie začne podezírat jak jejího manžela, tak dlouholetého milence. Na tomto pozadí se rozvíjí osudová láska jejich potomků, dcery zavražděné a syna milence, kteří jsou ale přesvědčeni o tom, že vinen je otec toho druhého. Příběh je vyprávěn paralelně hlasy obou, ve vyprávění se mísí mistrný popis milostného vztahu s pasážemi, líčícími jejich vnitřní pochybnosti a muka. (Založil/a: Fabienne)

Fabienne
  2. 8. 2011, 11:31
Dala jsem 3 hvězdičky, protože kniha je velmi dobře napsaná, ale kdybych měla hodnotit příběh jako takový, tak bych dala jenom jednu. Děj se dá popsat stručně: jak spáchaný zločin ovlivnil a navždy změnil život dvou rodin. Jinak ...už dlouho jsem nečetla knihu, která ve mně zanechala pocit, že svět je hnusné místo a člověka v životě nic pěkného nečeká. Knihu tohohle typu asi příště nedočtu a odložím - nač se zbytečně deprimovat. Dočetla jsem ji jen proto abych zjistila, kdo byl vlastně vrah.