Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Putování aneb cesta z Království českého do Benátek a odtud po moři do země Svaté, země judské a dále do Egypta

90%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Putování aneb cesta z Království českého do Benátek a odtud po moři do země Svaté, země judské a dále do Egypta Originální název: Putování aneb cesta z Království českého do Benátek a odtud po moři do země Svaté, země judské a dále do Egypta

Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Harant svou pouť začal cestou do Benátek, odkud 12. července vyplul ostrovy Kandia (dnes Kréta), Cyprus a nakonec i do Svaté země. Tam navštívil nejvýznamnější část své poutě, jeruzalémský Boží hrob a Olivetskou horu. Této části je věnovaná největší část knihy, kdy popisuje a komentuje všechny možné nálezy, krokováním vypočítává velikosti jeskyní a podobně. Po návratu do Jeruzaléma se vydává přes Jordán do Betléma a zpět. Poté opustí Svaté město už naposled a výprava cesta do Egypta. Celý blízký východ je ovládán Araby, a proto je tentokrát často přepadáván. Nakonec ale dorazí do Caira, kde si ale kvůli rozvodněnému Nilu mohou prohlédnout pyramidy jen z povzdálí. Vydává se proto k Rudému moři a do kláštera sv. Kateřiny. Odtamtud udělali krátkou výprava na horu Sinaj. Během cesty zpět do Káhiry jsou přepadeni skupinkou arabských loupežníků, která je připraví o podstatnou část jídla i šatů, nějaké peníze jim zůstanou jen díky Harantově prozřetelnosti – část si ještě před cestou zašil do opasku. Z Káhiry pak cestují už jen do Alexandrie, kde několik dní čekal na loď plující do Benátek, kam dorazil 26. prosince. (Založil/a: cholstik)

(více)  

Štítky

více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

cholstik
100% 100% 100% 100% 100%
  19. 7. 2011, 16:35
Excelentní cestopis, který se musí dočíst dokonce a jenom obdivujete jak bylo v té době zajímavé se podívat do exotických zemí a hlavně Svaté země.