Strach a svrab v Las Vegas

Strach a svrab v Las Vegas Originální název: Fear and Loathing in Las Vegas

Volvox Globator - 2006
ISBN: 80-7207-620-5

Volvox Globator (2006) 80-7207-620-5 126

Kolotoč absurdních a bizarních situací, svérázné postavy a silné kabriolety, nezaplacené účty, útěk před spravedlností, hledání „Amerického snu“, svět tzv. normality zachycený na základě autentických zápisků drogově alkoholického deliria šíleného novináře a jeho právníka. Don Quijot a jeho věrný Sancho v Americe počátku sedmdesátých let. V roce 1998 úspěšně zfilmoval Terry Gilliam. (Založil/a: Sabotteur)

Hunter Stockton Thompson Hunter Stockton Thompson
*18.07.1937 - †20.02.2005

ForFreedom
  21. 2. 2011, 11:48
Blábolení jednoho sjetýho Amíka na cestě k násilí, hnusu, jednomu snu a bohužel i neoriginalitě. Slabé, amatérské ironické stylizování, nepovedená snaha jít občas do hlubších osobních myšlenek - proč to doprdele je v Amerikáno zrovna takhle špatně - potom zase přehnaný kvanta a kvanta všemožnýho svinstva, nějaká rádoby vtipná historka s jeho kámošem a Velkej Podvod a zkončí to tím, že se nabourá do snobský famílie, načež vrchol celé srandy graduje v zkomolenině ubohýho Americkýho snu, kterýmu údajně zasvětil celý vyprávění. Prý.
Upřímně, jsem přesvědčená, že mi tenhle zdroj za můj čas na oplátku vůbec nic nedal, leda bych snad byla nějakej Amík. A to teda nejsem. Tedy, 3/5 za slušnou oddychovou jízdu s náhubkem vyčpělýho étheru.

---------------------

to waltrk:
Tak filmová scéna, nebo spíš tenhle film obecně, je uplně něco jinýho... TO je fakt jeden šílenej trip! Kniha je slabý odvar toho, co Depp a ten obrovský snědý chlápek (nevím, jak se jmenuje..) na plátně předvádí.
soniaf
  28. 10. 2011, 13:00
Od knihy jsem čekala víc. Film byl perfektní a myslela jsem, že kniha bude ještě lepší. Bohužel tomu tak není a je to asi jeden z mála případů, kdy je film lepší. Kniha nebyla tak šílená, zběsilá a vyndaná jako film. Navíc místy byli až nucené vtipy a po slohové stránce mi to taky moc nesedlo. 3/5 za to, že kniha nebyla dlouhá a za scénu v hotelu s ještěry a krví na zemi.
Všivák
  21. 5. 2013, 21:35
Jak už tady zaznělo. Taky si myslím, že film byl lepší. To hlavně proto,že děj se odehrává na nějakých šedesáti stránkách. Zbytek je popis doby šedesátých let. Jak to bylo super. Jak už je to pryč. Jak už se to nevrátí. Nuda. Díky těm zbylým šedesáti stránkám mohl být film věrný přeloze bez nějaké přepálené stopáže. Vlastně byl lepší. Procítěnější.
HPL
  16. 9. 2013, 13:33
Velké zklamání. Kniha je dost nudná a není ani příliš dobře napsaná (doktor žurnalismu... to jo :D) Ale díky bohu za ni, jinak by nevznikl jeden z nejlepších a nejšílenějších filmů všech dob!
DJDVD
  28. 7. 2014, 18:23
Podle komentářů vidím, že většina lidí má opačný názor ohledně kvalit knihy a filmu. Pro mě byl film sice perfektně zahraný, ale jinak dlouhá nuda, koutky mi cukly jen u jedné scény. Obdivuji ale, jak se film drží předlohy, scény jsou pěkně přenesené včetně dialogů, monologů, ale je délka je "natáhnuta", knížka se čte neuvěřitelně svižně a hlavně se dají více pochopit činy hlavního hrdiny, jelikož jsou popsány jeho myšlenkové pochody, zatímco ve filmu jsem si jen říkal, "Proč?". A jak už jsem naznačil, u knihy jsem se více zasmál, více mě bavila a tudíž můj verdikt je: knížka 4/5, film 2/5.
metalhead
  22. 8. 2011, 20:46
NECHCEL BY NIEKTO TÚ KNIHU PREDAŤ ???? RADA JU KÚPIM ...videla som ten film a fakt by som si rada prečítala aj knihu len už je všade vypredaná ...už neviem kde mám hladať :(
creTin
  28. 1. 2011, 2:58
Americký sen za rohem a cesta k němu je stejně nesmírně klikatá. Kdyby aspoň neotravovali ty zasraný netopýři. Co si to vůbec kurva dovolujou? Navíc k doktorovi žurnalismu. Úžasná jízda, Hunter je frajer.