Originální název: Santiniho jazyk

Argo - 2014
ISBN: 978-80-257-1232-0

Argo (2014) 978-80-257-1232-0 256
Argo (2005) 80-7203-718-8 400

Román Miloše Urbana je nebezpečným pátráním po tajemství univerzální věty. Existuje vůbec? Nebo je to chiméra? A proč někdo neváhá prolít krev, jen aby zůstala utajena? Martin Urann je zaměstnancem reklamky, kterému docházejí nápady, a tak mu hrozí propuštění. Dostane však ještě jednu šanci, úkol, do něhož se nikomu jinému nechce a nikdo nevěří v jeho splnitelnost. Martin Urann musí vymyslet slogan, který by platil pro všechny lidi a všechny situace a mohl by prodat jakékoli zboží. Ve svém zoufalství se hrdina chytne toho, co mu jako první přijde do cesty. Je to dívka, jež čte v metru knihu o světcích, hvězdách a kostelech. Odpověď je možná právě v této knize a inkoustem může být krev.
První Urbanův román od dob Poslední tečky za Rukopisy, který není tak úplně černý. Lze jej rovněž číst jako volné pokračování románu Stín katedrály. (Založil/a: Tanmut)

marta-b
  24. 2. 2011, 15:00
Tak nevim, nějak jsem tuhle knížku nedokázala dočíst. Úvod mě docela zaujal, ale pak to začalo být tak trochu rozvláčný a nudný. Dám tomu ještě šanci za čas, ale první dojem není nic moc ...
drussila
  13. 6. 2015, 19:27
Naprostá katastrofa. Brak, který se tváří jako literatura, není to dobré ani na vydání ve Večerech pod lampou, naprosto nechápu vydavatele. Probůh, pane Urbane, kdo Vám řekl, že jste spisovatel?! Resumé: totální sračka!
Ignis
  7. 4. 2013, 19:19
Zatím nejslabší kus od Urbana co jsem četla. Jestli mě v Sedmikostelí postavy štvaly, tak aspoň jejich motivace jsem dokázala alespoň částečně pochopit, něco podobného se dá říct o Stínu katedrály. Ale tady? Tady už mě na motivaci hlavního hrdiny naprosto scházela představivost. A celkově mě tentokrát neoslovila ani atmosféra jako v těch ostatních 2 knížkách, co jsem od Urbana četla. A ten konec? To je vysloveně vtip.