Originální název: Dračí krev

Netopejr - 2005
ISBN: 80-86096-89-0

Netopejr (2005) 80-86096-89-0 384
Mht (1995) 80-85861-20-8 260

Chronologicky první kniha o nesmrtelném knížeti Vladu Draculovi.

Toto je nejpodivuhodnější příběh lásky, na které stojí svět. V polovině 15. století trpí Sedmihradsko, sevřené kamennými pěstmi hor, pod nájezdy divokých tureckých hord. Před námi se odvíjí dramatický a vzrušující příběh knížete řádu Draka, který se spojí i s těmi nejtemnějšími silami, jen aby získal volnost, vítězství, slávu a hlavně lásku mladé Alexis. (Založil/a: Teranell)

Richie
  30. 6. 2014, 9:54
Příběh mě ze začátku tolik nechytnul, ale postupně jsem mu přišel na chuť. V prvních dvou třetinách knihy se jednalo spíše o romanticko-dobrodružný historický román, v závěru došlo i na hororové prvky. Musím říci, že ze závěrečných kapitol jsem trochu rozpačitý, celá přeměna knížete Draculy v nemrtvého je velmi nejasná a v podstatě nevysvětlená a i další děj je poněkud zahalen jen do nějakých mlhavých náznaků. Nezbývá než doufat, že v dalším díle se hororové prvky románu více přiblíží k úrovni historicko-dobrodružných kvalit. Romantický náboj příběhu je přiměřený, autorka to naštěstí nepřeháněla do absurdit Svítání a podobných přeslazených románů.
Pro mě je tato kniha tedy spíše knihou romanticko-historickou s nějakou podivnou hororovou vsuvkou v závěru. Jsem zvědav, jak bude příběh pokračovat v dalším díle. 70%
Magyana
  20. 8. 2013, 7:48
Znáte ty knihy, od kterých se prostě nemůžete odtrhnout? Když si chcete přečíst "ještě jednu kapitolu" a pak najednou zjistíte, že čtete tak dlouho, že už se noc začíná měnit v den... Když vaše první ranní starost je rozlepit oteklé oči, abyste mohli číst dál...

Tak tohle je jedna z nich.
Blueberry
  6. 10. 2013, 19:31
Román se vším všudy, a obzvláště s velkou porcí nehynoucí a hluboké lásky... Jenny Nowak mě tímto dílkem kdysi naprosto odzbrojila... Škoda jen, že v dalších pokračováních se bohužel jisté příběhové kouzlo pozvolna vytrácí... Na druhou stranu to z ,Dračí krve´ dělá opravdu skvělou knihu, na kterou nedám dopustit.
Ruxandra
  1. 11. 2012, 8:53
Série o Vladovi bude vždy mou srdeční záležitostí. Miluji především tu úžasnou atmosféru tehdejší doby a ať už je příběh historicky přesný či ne, je podle mě fantasticky zpracovaný.
Astonius
  17. 8. 2014, 13:20
Skvělá kniha - líbilo se mi hned od začátku, četlo se dobře a nebylo místo, kde bych se nudila. Historický svět, ve kterém si nikdo nebyl jistý životem a vše se jen točilo okolo válčení, byl vykreslen přesvědčivě a zajímavě - a o to víc si člověk vychutnával romantickou linku knihy - dokázal se vcítit do chvilkových okamžiků štěstí hlavních hrdinů, kteří nutně museli vše prožívat naplno, neboť nevěděli, jak dlouho jejich štěstí potrvá. Upíří proměna se v knize objevila až jako vygradování celého příběhu a způsob, jakým k tomu došlo, byl pro mne velmi zajímavý a originální. A snad ještě poznámka k "erotickým scénám", které tady někdo také zmiňoval - velmi inteligentně podané, nezabředávající do trapnosti současných populárních erotických románů, popsané v náznacích a přitom tak jasně, že čtenář vidí před sebou vše, jako by sledoval film.
sokoba
  4. 6. 2013, 2:49
Je to úplně něco jiného než ohraná upírská témata. Příjemná změna, že občas o Belovi - Vladovi, pochybuji a vlastně vůbec nevím, jestli je kladná nebo záporná postava děje. Autorka Dráculu originálně, fantasticky, prostě skvěle zpracovala!
PajaH
  23. 11. 2012, 19:22
Je to ta nejúžasnější kniha, kterou jsem kdy v životě četla a ty erotické pasáže, to bylo neskutečné a dodalo to tomu dílu ještě větší šmrnc.