Vyvolená

Vyvolená Originální název: Oksa Pollock

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-900-8

Jota (2011) 978-80-7217-900-8 486

Oksa Pollocková je třináctiletá dívka, žijící v Paříži se svými rodiči. Kromě občasné zbrklosti, kterou jí neustále vyčítá nejlepší kamarád Gusta, se nijak zvlášť neliší od ostatních kamarádů. Jednoho dne se ale všechno změní. Nedlouho po uspěchaném stěhování do Londýna a návštěvě nové školy najde na svém břiše podivné znamení. Od té chvíle je celý její život vzhůru nohama. Oksa, která si vždy přála být neohroženou nindžou, objevuje svoje nadpřirozené schopnosti. Ovládáním ohně a levitací to ovšem vůbec nekončí

Dívka se svěří se svým trápením výstřední Dragomíře, své babičce a důvěrné kamarádce. Následně se dozvídá opravdový příběh své rodiny: Dragomíra je vládkyní Edéfie, neviditelné země ukryté někde na Zemi, ze které před mnoha lety uprchla během Velkého Chaosu, a Znamení Oksu označilo jako nástupnici trůnu. Kromě její mámy Marie je celá široká rodina součástí skupiny Prchlíků, kteří jsou od těch dob rozptýlení po světě Zvnějšku. Oksa objevuje neuvěřitelný svět magických stvoření, která jsou ukryta v Dragomířině přísně tajném ateliéru.

Je to právě matčina nevědomost, která Oksu donutí k radikálnímu řešení napjaté situace. U společné večeře předvede několik svých kouzel, mnohaleté tajemství je prozrazeno a osud rodiny v ohrožení. Splní Oksa velké přání všech Prchlíků a zachrání Edéfii před zkázou? V každém případě
už nikdy nebude obyčejnou malou školačkou (Založil/a: Antonín)

Cendrine Wolf Cendrine Wolf
*??.??.1969

Anne Plichota Anne Plichota
*??.??.1968

Antonín
  11. 9. 2011, 16:31
Děj zatím není špatný, spíš se mi zdá, že tato kniha je obdobou Harryho Pottera. Samozřejmě propagace knihy na to odkazovala a to větou "Třes se Harry Pottere"!!! Ovšem jsem nečekal, že to bude doslova Harry Potter v sukni. Ale přijde mi jakoby, byl v knize "uvězněn Harry Potter", je zde spoustu věcí, ne poctatných ale hodně podobných co jsou v Potterovi, když je čtu tak si vybavím protiklad z Harryho Potterra!! Potřeboval bych někoho nezávislého, kdo nečetl Harryho Pottera a četl Oksu Pollockovou !!! Zajímal by mě jeho názor na tuto knihu, najde se někdo takový kdo nečetl Harryho Pottera ????? =D Jdu číst dál.....
Jitule Marková
  17. 7. 2016, 14:52
tato kniha se mi velmi líbila sem tam jsem se smála protože tam bylo i pár vtipných momentů nic méně je tato kniha spíše pro 12-13 leté ale i tak se těším až si přečtu další díly a pokud máte rádi fantasy příběhy,věci atd tak je tahle kniha přímo pro vás :)
mitulka
  18. 9. 2013, 18:40
Kniha je určená především dvanáctiletým až třináctiletům čtenářům, kteří mají rádi kouzla, čáry, prapodivná mluvící stvoření - už jenom proto, že Oksa patří k těm dívkám, které si čtenářky oblíbí a budou snít o tom, aby měly takové schopnosti jako má Oksa.
Harris
  3. 10. 2012, 21:24
Začalo to tím, že do mě babička neustále šila, ať už si její vánoční dárek v podobě naprosté knižní novinky konečně přečtu...
Dobrá, říkám si, vyhovím jí. Byla jsem z toho ale tak otrávená, že mě kniha nudila, ale statečně jsem se prokousávala trpělivě dál... Za dvoustou stránkou mi v hlavě nějak cvaklo a všechno se změnilo a byla jsem do čtení tak zapálená, že mě od toho nikdo nemohl odtrhnout a zbytek jsem měla v kapse během večera.
Samozřejmě, na Harryho Pottera to asi nemá, ale Oksa mi prostě přijde sympatičtější. :)