Leonardo da Vinci

Originální název: Leonardo DaVinci: The Renaissance Man

Grada - 2011
ISBN: 978-80-247-3760-7

Grada (2011) 978-80-247-3760-7 72

Leonardo da Vinci zaměstnává naši představivost už téměř 500 let. Inspiroval mnoho mýtů, filmů i knižních bestsellerů. Kdo však byl onen muž stojící za tajemnou šifrou, umělec, který zvěčnil nejslavnější úsměv všech dob? Ode dne, kdy se narodil, sudičky Leonardovi příliš nakloněny nebyly. V raném věku byl odloučen od své matky i šťastného života na italském venkově, ze kterého jej vykořenil otec, jehož skoro neznal a který syna přestěhoval do Florencie. Jeho budoucnost se tehdy příliš nadějně nerýsovala. Navzdory všem neradostným vyhlídkám se však Leonardo da Vinci dokázal se svým osudem vypořádat jako nikdo jiný. Jeho život je strhujícím příběhem nemanželského syna, jehož renesanční společnost odmítala, ale který si razil průkopnickou cestu, aby si nakonec ve světě vydobyl natolik svébytné a výsostné postavení, že mu všichni záviděli. (Založil/a: Santa666)