Novina

Novina

"Z té doby pocházejí předkové spisovatele této knihy a poněvadž mu dal nešťastný a vyhynulý kmen Mohawků indiánskou dívku,která byla jeho prababičkou,bylo mu to již v dětství nevysychajícím pramenem pýchy.A tato pýcha zmohutněla v pozdějších letech hlubokou,ale mocnou touhou psáti o dobách,v nichž by byl velmi rád žil,kdyby byl strůjcem svého osudu."...
James Oliver Curwood (Založil/a: Francoa)

Francoa
  15. 3. 2013, 9:20
Příběh knihy Černý lovec se odehrává na pozadí francousko - anglické války na území (pohraničí) dnešní Kanady a USA.Dcera bojovného šlechtice Anna St. Denisová a její láska se synem pralesa Davidem Rockem je v ohrožení,protože po ní touží poslední komisař Nové Francie Francois Bigot,který spřádá intriky,aby zničil Davida a dostal Annu.Přítelem Davida Rocka se stane Černý lovec,který nenávidí indiány,protože Huroni povraždili celou jeho rodinu.Stal se příšerným mstitelem a tajemným poutníkem v pustinách a nebyl do dnešních dnů zapomenut.Tento romantický dobrodružně historický příběh mám rád od 12 let,kdy jsem ho četl několikrát,protože se mi moc líbil.Je to nejdrsnější Curwoodova kniha,kterou si rád přečtu ,tak jednou za 10 let,protože obsahuje i mnohé historické události té doby,ale ty jsem ocenil až později,ve 12 mě bral více drsný příběh.Dnes mě zajímá víc historie.