Černá kniha sériových vrahů

Černá kniha sériových vrahů

XYZ - 2005
ISBN: 80-86864-49-9

XYZ (2005) 80-86864-49-9 551

Tato kniha je složena z životopisů sériových vrahů, počínaje Peterem Kürtenem, popraveným v červenci roku 1931, a konče Garym Ridgwayem, jenž byl v roce 2003 odsouzen na doživotí. Abychom mohli co nejlépe pochopit výjimečnou psychologii těchto zločinců, jejichž motivy jsou většinou svázány s jejich sexuálními pudy, musíme naprosto nezbytně zjistit, co se děje v jejich hlavách, proniknout do jejich představ a svým způsobem se "vžít do jejich role". Mravenčí práce Stéphana Bourgoina nám to umožní. Autor shromáždil a upravil všechna dostupná fakta a dokumenty a na jejich základě podrobně zrekonstruoval tyto hrůzné případy. Kniha rovněž obsahuje zápisy z vyšetřování i policejních protokolů a především autentické výpovědi vraždících monster. Nezbývá než doufat, že nám toto pochopení v budoucnu pomůže podobným případům předcházet nebo je mnohem rychleji odhalovat. (Založil/a: Mari.S.)

Stéphane Bourgoin Stéphane Bourgoin
*14.03.1953

Abigor
  15. 11. 2012, 9:22
Moc hezká obálka a kvalitní papír, to se musí nechat. Kniha je podrobnější, než Bestiální vrazi a to už je co říct. Většinu textu tvoří výňatky z JEJICH přiznání, což je luxusní, ale je třeba brát ohled na to, jak moc lhali - je na čtenáři, čemu uvěří (nepočítám do toho samozřejmě dokázaná fakta). Líbí se mi, že jsem s Bourgoinem ušel kus cesty - v Bestiálních vrazích píše, že se neví, kdo je Vrahem od Zelené řeky a tady už Ridgway je. Nu což, kéž by takových knih bylo víc! Pro zájemce o psychiatrii, šílenství, nebo smrt a čisté zlo je tohle povinnost!
Kačiska
  6. 7. 2013, 13:35
kniha mě nadchla a moc je velmi zajímavě napsaná jen mi přijde že občas odbočuje od téma a zbytečně to "pitvá" ale knihu můžu jen doporučit :)
Mari.S.
  21. 7. 2011, 10:22
Vynikající kniha, lepší než Zpověď sériových vraů od Beryho-Dee. Výjimečná je právě tím, že v ní jsou obsaženy dokumenty podle kterých autor čerpal. Vše je dopodrobna zkoumáno a vysvětleno, nechybí samozřejmě ani portréty samotných pachatelů. Opět pro drsnější nátury.
KaciChud
  19. 8. 2013, 20:01
Já vůbec netuším, kde ji mám sehnat :( Delší dobu ji sháním a všude vyprodáno ani na netu nic není ...