Rozesmátá smrt

Originální název: Rozesmátá smrt

Netopejr - 2002
ISBN: 80-86096-61-0

Netopejr (2002) 80-86096-61-0 370

Chronologicky pátá kniha o nesmrtelném knížeti Vladu Draculovi.

Nekonečná životní pouť zavede knížete Draculu až do 19. století, ke dvoru ruského cara, kde chce získat důstojnickou hodnost, aby mohl pokračovat v boji proti nenáviděným Turkům. Po válce a po neúspěšném pokusu žít zase jednou mezi lidmi, kupuje v náhlém popudu středověké opatství a odjíždí do Londýna…
A pokud by vám další události něco připomínaly, vězte, že ve skutečnosti to bylo úplně jinak, než jako to ve svém románu vylíčil pan Stoker. Ten se ostatně sám stává jednou z postav v příběhu, v němž se ustrašená Mina mění v mile nekonvenční dívku a neohrožení bojovníci s temnotou v bandu nelítostných fanatiků… (Založil/a: Teranell)

Zany
  18. 10. 2010, 11:03
Rozesmátá smrt je chronologicky pátá kniha, v Pozdním hostu se Vlad probouzí po čtyřech stoletích, seznamuje se s reáliemi 19. století, vystupuje zde rodina knížete Carola, jeho ženy Elizabeth z Wiedu a jejich jediné dcery Marie. Ta žila v letech 1870-74. Datumové popisky v Rozesmáté smrti jsou z let 1876-78, takže pořadí by mělo být:
5. Pozdní host
6. Rozesmátá smrt
Ruxandra
  29. 3. 2013, 8:31
Skutečně dějově navazuje na Pozdního hosta!
Jako vždy velmi povedené a pěkné posunutí Vladova příběhu kupředu. Osobně ale nemusím části knihy týkající se války a později pak dobu hloupoučkých dívek, dodržujících striktně etiketu. O to sympatičtější postavou v této knize je mi Mina a její část příběhu. Co lze na tomto dílu Vladova příběhu vyzdvihnout je zapracování Stokerova románu Dracula do děje ("aneb jak se to mohlo doopravdy stát") a úžasně popsané uvažování a psí věrnost Fulgera.
Veve721
  27. 9. 2016, 21:50
Další díl řady, kterou jsem četla jedním dechem, bylo dost těžké se od knížky odtrhnot. Je jak napínavá, tak i romantická.