Nemrtvý

Originální název: Nemrtvý

Netopejr - 2006
ISBN: 80-87044-00-2

Netopejr (2006) 80-87044-00-2 259

Chronologicky sedmá kniha o nesmrtelném knížeti Vladu Draculovi.

Tajemství života a smrti vzrušuje snad každého myslícího tvora od počátku věku. Kolem nás stále zůstávají záhadné, netušené a neuchopitelné...
Toto je příběh o nesmrtelné vášni. Prokletý transylvánský hrabě má v celém svém životě jediné útočiště - lásku k ženě, která ho mnoha podobách provází staletími. Její návraty na svět jsou stejně neodvratné, jako jeho osud. (Založil/a: Teranell)

Magyana
  8. 10. 2013, 8:54
Říká vám něco jméno Bela Lugosi? Ano, ano, ten známý herec, který hrál Draculu. Ale co když to bylo přesně naopak? Co když Dracula hrál Belu Lugosiho? Originální nápad, slušně zpracovaný, do toho Hollywood první poloviny dvacátého století a velká tragická láska. Slušný koktejl na prvotinu.
(Jen to autorčino psaní knih na přeskáčku mi trochu leze krkem.)
Ruxandra
  12. 4. 2013, 15:57
Jedna z mých nejoblíbenějších částí Vladova příběhu. Dokonce musím říct, že láska k Bridget je pro mě tady opravdovější než ty ostatní v jakémkoli jiném díle (i k jeho první lásce, Alexis). Když jsem knihu dočetla, bylo mi líto, že tímto Vladova série končí, i když je to velmi povedený a dle mého názoru adekvátní konec hodný takového velkého příběhu.
RedDuck
  7. 8. 2012, 15:31
Povedená prvotina autorky pro každého správného upíromila. Autorka si stejně jako v pozdější knize Jiná rasa inspirovala skutečností, tentokrát postavou charismatického herce Bely Lugosyho, který ve 30.letech minulého století zvárnil Draculu na filmovém plátně.
klara96
  18. 8. 2012, 20:48
Skvělá kniha. Sice nejsem fanoušek upírů, ale neměla jsem co číst a tak jsem shodou okolností narazila na tuto knihu. Zalíbila se mi a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. :D
Klára Bieleszová
  12. 4. 2012, 19:15
To je knížka, kterou byste si přečetli znova jen z toho důvodu, že by se vám nelíbil konec. Je to lepší, než jiné knihy o upírech, které jsou tak trochu starší.