Satanské moře

Satanské moře Originální název: The Island

Naše vojsko - 1994
ISBN: 80-206-0422-7

Naše vojsko (1994) 80-206-0422-7 192

Dobrodružný román, v němž autor ztvárňuje svou vizi o mizení lodí v bermudském trojúhelníku.

Velké množství neobjasněných případů zmizení lodí v oblasti Karibského moře nedá spát reportérovi amerického časopisu. Dovolenou, kterou tráví se svým dvanáctiletým synem, využije k pátrání v této oblasti. Dostanou se do zcela opuštěných míst a stanou se dalšími z obětí pirátů, kteří v jednoduchém a krutém společenství v této oblasti přežívají od 17. století. (Založil/a: Zdenda)

Peter Benchley Peter Benchley
*08.05.1940 - †12.02.2006

ondrasek
  25. 10. 2013, 12:27
Benchleyho jsem si tak trochu zaškatulkoval jako autora píšícího o dovádění s nějakou tou mořskou potvorou. Satanské moře jde ale po úplně jiné cestě - v hlavní roli piráti (resp. bukanýři, jak mi autor vysvětlil), prachsprostí vyvrženci a hrdlořezové mající svá zákonitá pravidla, oproti nimž stojí otec s malým synkem, kteří jsou piráty uneseni.
Knížka mě doslova pohltila, piráti působí hodně temně - žádný haha hihi alá Jack Sparrow a nejvíc na mě zapůsobila převýchova dětí na piráty; vzpomněl jsem si na hrůzné genocidy v Africe, kde nejlepšími vojáky jsou děti, kteří nemají morální zábrany a po vymytí mozku jsou schopní bez mrknutí oka podříznout své rodiče.
Škoda jen, že kniha není delší, ten konec byl dost useklej.