Jmenuju se Nikki

Originální název: Being Nikki

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3126-6

Knižní klub (2011) 978-80-242-3126-6 256

NEMŮŽE ZA TO, ŽE JE KRÁSNÁ, ALE NEVZDÁVÁ SE! Newyorskou středoškolačku Em Wattsovou potkala tragédie s nečekanými následky: po probuzení z kómatu se ocitla „v kůži supermodelky“, jak zní titul prvního svazku jejích příhod (vydal Knižní klub v roce 2009). Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu, astronomické příjmy i nóbl apartmá, ale hlavně nové přátele ze světa showbyznysu a starosti, které po sobě zanechala její předchůdkyně v tomto těle. Dívka snažící se vyrovnat se ztrátou svého starého já i s odloučením od spolužáka Christophera, do něhož je beznadějně zamilovaná, se však na Nikkiných jehlových podpatcích stále více zaplétá do pavučiny lží, kterou kolem ní spřádá její zaměstnavatel, mamutí společnost Stark. Zlověstná korporace má prsty všude – vládne nejen americkému obchodu, ale i módnímu, hudebnímu a počítačovému průmyslu – a svou hvězdu sleduje za pomoci špionážních štěnic. Energická Em v těle Nikki je však odhodlána se nedat navzdory šatům od Dolce & Gabbany a díky ironickému nadhledu hrdinek věhlasné americké autorky dívčích románů baví čtenářky po celém světě. (Založil/a: Miya)

Bloodym
  4. 12. 2013, 16:51
První díl mě natolik bavil, že jsem hned sáhla po druhém, který je důstojným pokračováním. Řekla bych, že Em je ze všech autorčiných hrdinek asi nejsympatičtější. A líbil se mi její pes:)
Evelýny
  12. 10. 2014, 11:49
Tento díl mě již nebavil tolik jako díl první. Opět splňuje punc dívčích románů, ale možná já pro něj nemám již tu správnou fantazii. Rušily mě stále se opakující úvahy hlavní hrdinky a chybělo mi přibližování se Nikky - Em k Christopherovi. Přiznám se, že místy mě Nikky - Em vytáčela. Zápletka a řešení výměny mozků je ale originální a konec druhého dílu mě přesvědčil a přečtu si i díl třetí, protože co kdyby.....?
bublynka22
  6. 5. 2015, 10:17
tak nevím- první díl se mi líbil, ale ve druhém se Nikki/Em mění v modelku a z jejího chování mi zůstává rozum stát. Jak y řekla její sestra MPNP-moc pitomá na přežití. Autorka přitlačila na pilu dramatu kolem kriminality Mr. Starka (staršího i mladšího) a samozřejmě houstne i milostnáí zápletka (Christopher zjistí,že jeho milá žije, ta je ale poněkud zabedněná a neskočí mu kolem krku). Navzdory tomu jsem knížku zhltla za dvě hodinky a už čtu třetí - což je důkaz je styl vyprávění ma Meg Cabot prostě výborný.
Dee-Dee
  9. 9. 2013, 19:49
Tahle knížka mě úplně pohltila. Byla velmi čtivá a podlé mého i na docela zajímavý námět. A také romantická takovým tím hezkým způsobem, což je rozhodně plus :)
Nells
  11. 2. 2012, 12:39
Zajímavý námět na knihu, četla jsem první díl a musela jsem si koupit i druhý. Sice je to pro menší holky, ale je tam i něco víc. Svět modelek... Super kniha!!!