Pozdní host

Originální název: Pozdní host

Netopejr - 2008
ISBN: 978-80-87044-20-9

Netopejr (2008) 978-80-87044-20-9 415

Chronologicky šestá kniha o nesmrtelném knížeti Vladu Draculovi.

Po napadení mocnějším vampýrem se Vlad, těžce zraněný, doplazí do skal a spustí hluboko pod zem, kde ve smrtícím spánku setrvá skoro čtyři století. Když se probudí, píše se rok 1874… Po počátečním zděšení z nepochopitelného světa, který ho současně zajímá i odpuzuje, se snaží smířit s tím, že vše se nenávratně změnilo. Za nesmírného úsilí se pokouší nějak obstát a žít dál… V městečku Ploješti, kde se ocitne, se seznámí s místním lékařem a jeho sestrou, ale vztahy se nevyvíjejí tak, jak si kdokoli z nich zpočátku představoval… (Založil/a: Teranell)

Magyana
  29. 9. 2013, 17:15
Vlad se probudí po několika staletích do nové doby. Nápad dobrý, zpracování pokulhává. Na rozdíl od předchozích knih, které byly nacpané dějem, v této knize nechává autorka hlavního hrdinu jen tak se plácat od ničeho k ničemu, od jednoho dívčího hrdla k druhému.
Smutně konstatuji, že Pozdní host je zatím nejslabší knihou série. Nicméně neodradil mě od dalšího dílu, jen doufám, že v něm autorka Vladovi vymyslela nějaký pořádný příběh.
Tady příjemně překvapil snad jen příběh Vladovy dcery...
Zany
  18. 10. 2010, 11:02
Pozdní host je chronologicky pátá kniha, teprve poté následuje Rozesmátá smrt. v Pozdním hostu se Vlad probouzí po čtyřech stoletích, seznamuje se s reáliemi 19. století, vystupuje zde rodina knížete Carola, jeho ženy Elizabeth z Wiedu a jejich jediné dcery Marie. Ta žila v letech 1870-74. Datumové popisky v Rozesmáté smrti jsou z let 1876-78, takže pořadí by mělo být:
5. Pozdní host
6. Rozesmátá smrt
Ruxandra
  15. 1. 2013, 13:33
Dějově opravdu navazuje na Vlčí píseň a tak se tedy jedná o chronologicky pátou knihu!
Ze začátku příběhu dýchá ta ztracenost člověka, kterému nezbylo naprosto nic a nikdo. Úplně jsem cítila zoufalství ze samoty a neznáma. Zajímavé je sledovat vývoj hlavní postavy, kdy Vlad v průběhu pochopí, že se celý svět změnil a tak se i on bude muset změnit a přizpůsobit. Tragický příběh tragického hrdiny... Považuji tento díl za jeden z nejlepších z celé série.
Veve721
  27. 9. 2016, 21:46
Skvělá kniha skvělé autorky. Od jejich knížek se nemůžu odtrhnout, ať už jsou to historické romány nebo knížky o upírech. Příběh je napínavý i romantický. Knížku jsem četla několikrát a neomrzí. Podle mně nejslabším je Stín anděla, ale to záleží na vkusu každého.