Zjizvená

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-333-5

Laser-books (2011) 978-80-7193-333-5 384

Druhá kniha trilogie Jenny Caseyová. Píše se rok 2062 a Jenny Caseyová je po letech strávených na útěku zpátky v kanadských ozbrojených silách. Z bývalých nepřátel se náhle stali spojenci. Ve svých padesáti letech byla Jenny pečlivě vybrána pro jeden z nejnáročnějších úkolů: stojí před ní důležitá mise, pro kterou se její uměle zrekonstruované tělo báječně hodí. Země dokáže lidstvu poskytovat podmínky nutné pro život už jen dalších sto let a právě Jenny musí jako pilotka hvězdoletu Montreal objevit nové světy vhodné ke kolonizaci. Jenny se tak proti své vůli zapojuje do zoufalé bitvy, v níž se staré spory stanou důvodem ke zradě a spravedlnost nalezne ty nejkrutější formy naplnění. S pomocí vždy pohotové umělé inteligence, bývalého šéfa gangu a muže, kterého miluje, má ale Jenny přece jen při záchraně světa šanci na úspěch. Pokud ovšem svět mezitím nezanikne. Román je odvážnou směsí kyberpunku a space opery, celá trilogie získala cenu čtenářů odborného časopisu Locus pro nejlepší knižní debut roku. (Založil/a: Santa666)

Elizabeth Bear Elizabeth Bear
*22.09.1971

illy
  17. 3. 2012, 19:09
Mno. Druhý díl Zakalené mě přesvědčil že dalšímu se vyhnu. Není to z důvodu špatně napsaného příběhu, jen se jedná pro mě o hrozný stereotyp v žánru sci-fi. Zničená země, nadnárodní společnosti, neurální rozhraní, detektivní zápletka.....pořád dokola. Co bylo před dvaceti lety ztábavné, je dnes nudné. Stejně jako u Erica Browna - končím a těším se na něco osvěžujícího (Bacigalupi) a vracím se k tomu co mě bavilo (Gerrold, Card).