Jiná rasa

Netopejr - 2007
ISBN: 978-80-87044-02-5

Netopejr (2007) 978-80-87044-02-5 260
Apsida (1997)

V Čelakovicích, kousek za Prahou, se v 11. století musely dít prapodivné věci... Před lety tam archeologové odkryli neobvyklé pohřebiště. Kostry nesly stopy vykloubení čelistí či proražení kůlem, některé měly dokonce utrženou hlavu. Všechno nasvědčovalo tomu, že se jedná o hřbitov vampýrů!
Temné nápovědi prastarých kostí byly příliš naléhavé na to, aby z nich nevznikl příběh. Příběh o děsivé kráse, o hrůzné zvířecí nevinnosti, o touze po lásce, po krvi a věčném žití.
Protože kdo ví, zdali kdysi na dvorec nerudného vladyky Ješka skutečně nepřišla mladičká Graen, aby spustila řetězec krvavých událostí, končících narozením jejího syna - napůl člověka.
Kdo ví, zda boleslavský pán netoužil po tajemství nesmrtelnosti tak mocně, že jej málem zahubily zlé síly, kdo ví, zda se mokřinami u řeky za nocí kdysi netoulal smrtící, lehkonohý, bělozubý Stín... (Založil/a: Teranell)

Magyana
  19. 10. 2014, 13:12
Mám toho od Jenny Nowak načteno hodně, ale tato kniha mě zasáhla asi nejvíc. Nejen že velmi dobře navázala na skutečný nález v Čelákovicích, ale dokázala ve mně vyvolat rozporuplné pocity. Kdo jsou vlastně ti zlí a kdo ti dobří? Komu držet palce? Pro koho uronit slzu...?
Navíc mě překvapilo setkání se starým známým Dakhem, který se objevil už v egyptské sérii Smích šakalího boha / Pláč prokletého krále / Loď v písku.
A opět velmi oceňuji autorčin doslov, z něhož je vidět, že se snažila o nálezu v Čelákovicích zjistit maximum, přestože jí úřady nebyly zrovna nápomocné.
RedDuck
  25. 7. 2012, 18:52
Kniha o upírech v reáliích raně středověkých Čech je příjemným oddechovým čtením. Autorka píše o upírech s porozuměním a vykreslila i tu jejich brutálně živočišnou a přitom poetickou stránku. Okamžiky které posouvaly příběh dál však byly dosti zkratkovité. Možná to mělo přidat spád, já jsem však najednou nevěděl co se děje a marně hledal jestli jsem nepřeskočil stránku.
pove
  31. 12. 2011, 17:32
Doporučuji, velmi zajímavě pojatý příběh, tuším že na základě nálezů hrobů v okolí Čelákovic. Ty "zrůdy" (z pohledu těch nejzbožnějších strašpytlů své doby) mi byly velmi velmi sympatické a fandila jsem jim, jak jinak.
Ginnevra
  10. 11. 2011, 17:41
Úžasná kniha, úžasná spisovatelka, která s přehledem vložila fascinující příběh do zajímavé a velmi těžko popsatelné doby. Kniha velmi přesvědčivě strhne čtenáře, a myslím, že i velmi náročného čtenáře, do děje.
Nikk
  5. 3. 2012, 17:13
Je pravda, že v Čelákovicích se našlo pravděpodobné "upíří pohřebiště". K této teorii došli díky zvláštnímu tvaru koster. K čemuž přispěly také způsoby zbavování se upírů. Tedy kůly zaražené v hrudním koši, vyvrácené lebky apod.
Skvěle napsaná kniha, která popisuje, jak se to všechno vlastně mohlo udát.
niamh
  14. 12. 2012, 20:32
Hodně syrový román, s detailně popisujícími pocity lidí i vampýrů při "lovu". Ale pokud vydržíte, pak vás zarazí, že jste schopen se vcítit a dokonce soucítit se Zlem... perfektně napsáno, děj má spád, na konci knihy vás nechá přemýšlet nad spousty otazníků. Doslov autorky o skutečném kosterním nálezu cizího etnika pohřbeného dle vampýrských pravidel v katastru Čelákovic vás naprosto dostane a zpětně vás z toho, co jste si přečetli, ještě více zamrazí, že možná opravdu to nemusel být tak nakonec zcela smyšlený příběh...
Kooky
  22. 10. 2010, 9:54
zajímavá a skvěle psaná knížka zase s jiným pohledem na upíry, je zajímavé sledovat, jak by se také dala zrekonstruovat situace, která se udála v okolí Čelakovic v nějakém tom 11.století... snad se dočkáme také druhého dílu ;)