Na pomezí

Na pomezí Originální název: From the Borderlands: Stories of Terror and Madness

Triton - 2005

Triton (2005)

Do této antologie nabídlo své povídky více než šest set odhodlaných a talentovaných spisovatelů. Editoři vybírali ty nejlepší několik let. Sami tvrdí: „Povídky, které najdete v antologii Na pomezí, jsou těmi nejvynalézavějšími povídkami, jež byly napsány. Stačí. Říkáme to s přesvědčením, protože jsme tvrdě pracovali na tom, abychom vybrali tu naprosto nejlepší temnou fantasy, napínavé povídky, a dokonce i několik opravdových hororů. Nevyhledáváme příběhy o upírech, strašidlech, sériových vrazích, čarodějnicích, vlko a jiných dlacích nebo podobných věcech, o kterých jste už určitě četli někde jinde. Společný základ těchto povídek je velice jednoduchý: vybrali jsme takové, které se nám z nějakého důvodu líbí. Byli bychom rádi, kdybychom mohli říci, že Na pomezí posouvá hranice fantastické prózy." (Založil/a: hiro666)