Povídky o lásce

Povídky o lásce Originální název: Povídky o lásce

Druhé město - 2009
ISBN: 978-80-7227-288-4

Druhé město (2009) 978-80-7227-288-4 147

Milenci mladí i mnohem starší, manželé a exmanželé, staří mládenci a vdovy, vášně přiznané i skrývané, ale třeba také složitý vztah syna a umírajícího otce, zkrátka láska v nejrůznějších podobách a odstínech takové je základní téma nové knihy nejpopulárnějšího současného českého spisovatele Michala Viewegha. Ve všech šestnácti povídkách autor využívá svých stylistických a kompozičních dovedností a výše naznačenou tematickou pestrost vynalézavě doplňuje širokou škálou prostředků vypravěčských. Šťastnou i odvrácenou tvář lásky pozoruje Viewegh nejen s porozuměním, ale rovněž s tradičním ironickým nadhledem, takže občasný smutek či melancholii těchto krátkých próz téměř vždy "povinně" provází humor slovní i situační...

marta-b
  14. 9. 2010, 13:31
Docela zajímavá sbírka povídek, jakou bych možná od Viewegha ani nečekala. Některé jsou vyprávěné dost zdařilým způsobem v ich formě a hlavní postavou příběhů jsou ženy. Ke konci knížky už se autor svojí tvorbě a stylu psaní přiblížil víc než bylo příjemné, ale první dvě třetiny knížky mě vážně bavily.
Alaglesia
  15. 12. 2013, 17:33
Kniha o různých podobách lásky. Myslím, že neurazí, ale ani dvakrát nenadchne. Od autora jsem četla už lepší.
lenisko
  24. 10. 2012, 7:56
Na rozdíl od Výchovy dívek v Čechách, mě tahle kniha bavila... Povídky jsou vtipné a příjemně se u nich relaxuje. Díky tomu se možná v budoucnu do Vieweghových knih pustím znovu. Každopádně díky za tuto knihu :-)
Kirja
  21. 5. 2015, 17:59
Celkem dobré čtení, během jednoho dne hotovo :-) opravdu vás donutí přemýšlet nad láskou a lidskými vztahy a city z pohledu někoho jiného v situacích,ve kterých jste se třeba nikdy neocitli a neznáte je. Pár citací jsem si zapsala, dost mě způsob vyjadřování v některých pasážích pobavil. Jednoduché a odpočinkové čtení, chvilkami zábavné, chvilkami smutné, chvilkami všední. Každý si v této knížce svůj kousek najde a ztotozni se s postavami:-)
Samantha
  25. 3. 2011, 2:54
Moj nejoblibenejsi ,takrka osobni povidka je "Srdce domova" ( Vylizanej pekac) :-D :-D Davam 4 hvezdicky, kniha se mi libila moc a syrovost a zaroven realismus s jakym jsou vsechny drobne povidky vypraveny mi je velmi blizky.