Sebrané spisy II. - Hominibus

Sebrané spisy II. - Hominibus Originální název: Sebrané spisy II. - Hominibus

Torst - 2006
ISBN: 80-7215-271-8

Torst (2006) 80-7215-271-8 896

Po svazcích IV (Velký roman) a I (Mea) vychází již třetí svazek Sebraných spisů filosofa Ladislava Klímy v ediční přípravě a s rozsáhlými komentáři Eriky Abrams. Zatímco Mea znamenalo „Moje“, Hominibus znamená „pro lidi“. Klímova korespondence ve svazku Hominibus obsahuje 379 nevýlučně filosofických, nýbrž i milostných, žebravých, pijáckých a jinak „příležitostně“ prožitých listů osmadvaceti adresátům, zde tištěných poprvé v celkové souvislosti, ba z velké části vůbec poprvé. K výslednému, v lecčems překvapivému Klímovu autoportrétu přispívá i přijatá korespondence, zpřítomněná zde v rámci edičního komentáře a poznámkového aparátu, a pět dosud neznámých odnoží filosofových rozhovorů zařazených do příloh. Kniha je doplněna též rozsáhlým jmenným rejstříkem.
Uspořádala, k vydání připravila a poznámkami opatřila Erika Abrams. (Založil/a: Tanmut)