Strašidelné pohádky

Strašidelné pohádky Originální název: Strašidelné pohádky

Portál - 2011
ISBN: 978-80-7367-978-1

Portál (2011) 978-80-7367-978-1 112

Strašidelné pohádky jsou obdobně nápadité jako úspěšný předchozí autorův titul Nedokončené pohádky.
Mají překvapivý děj, humor, fantazii, napínavé situace - zdánlivě neřešitelné a zcela bezvýchodné, kdy protagonistovi hrozí to nejhorší v zajetí duchů nebo jiných strašidelných pohádkových bytostí - a neobejdou se ani bez nečekaných momentů a obratů v ději.
Čtenáře přitáhne i pojetí pohádek, které spočívá v tom, že jsou tu spojeny příběhy zcela současné s prostředím, které čtenáři mohou vidět kolem sebe, ale přitom je využito prvků klasických pohádek (vlk, vodník, obr…).
Nezanedbatelná je jazyková úroveň zkušeného vypravěče. Stejně jako Nedokončené pohádky přispívají i tyto k rozvoji vyjadřovacích dovedností čtenáře vynalézavostí autorského jazyka s vytříbeným a vtipným podáním. Kniha je určena dětem od 5 do 10 let.
Mohou ji využít i učitelky v mateřských školách nebo knihovnice při práci s dětskými čtenáři. (Založil/a: Patolog)

teite
  14. 12. 2016, 20:10
Na této knize se hezky ukazuje, jak mohou mít lidé rozdílný vkus. Naší rodině tedy tyhle pohádky do vkusu nepadly, shodli jsme se všichni včetně dětí, že nám připadaly jako nezáživné bláboly. Jazykově pěkné, se spoustou neotřelých nápadů, ale celkově vlastně nesmírně nudné.