Druidovo srdce

Druidovo srdce

Druidovo srdce...

...je smyšlený příběh zajatého římského pretoriána na území bývalehé keltského království Norikum. Dějem zasazeným do roku 16 po Kristu nás provází moudrý druid Albirix, jehož přátelství udrží mladého římana naživu v nepřátelské zemi. Ten pak může zažít zrady, okusit tajemné, poznat lásku a získat přátelství, aby pak mohl po boku Taurisků bojovat proti římské pýše a domýšlivosti. Příběh srovnává odlišné kultury antického světa, plného válečného běsnění, úcty k přírodě, legend a bájí. Třistastránková kniha obsahuje mnoho ilustračních fotografií, vytvořených k tomuto dílku za podpory členů SHŠ Páni z Kolína a jejich přátel.

"Tento příběh se možná stal, a dost možná tyto stránky psala bujná fantazie.
Láká nás bájné a tajemné. Dávné magické rituály v našich myslích probouzejí touhu po zaniklém a nepoznaném.

Naše zem byla od pradávna domovem Keltů, kteří již dávno zmizeli v dýmu spálenišť a v mlze zapomnění. Jejich stopy jsou však stále patrné ve tváři krajiny, kterou obývali a přeměňovali podle svých potřeb a představ.

Aniž si to uvědomujeme, dodnes vyslovujeme jména, která Keltové dávali lidem, horám i řekám, a slavíme svátky, jež byly nedílnou součástí života národa, který vyšel z temna lesů ..." (Založil/a: MJoy)