Něco z Noční strany

Něco z Noční strany Originální název: Something from the Nightside

Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-053-3

Polaris (2005) 80-7332-053-3 200

První kniha série Noční strana.

Jmenuji se Taylor, John Taylor. Na mé navštívence stojí, že jsem detektiv, ale ve skutečnosti jsem spíš expert na nalézání ztracených věcí. Částečně je to dar, se kterým jsem se narodil jako dítě Noční strany.
Už je to dávno, co jsem odtamtud odešel, jen tak tak se zdravou kůží a rozumem. O té doby si na živobytí vydělávám v prosluněných ulicích Londýna.
Jenže kšefty v poslední době vázly, a tak když do mých dveří vstoupila Joanna Barrettová se všema těma svýma prachama a požádala mne, abych našel její ztracenou dceru, neřekl jsem ne.
Potom jsem zjistil, kam se to nešťastné děvče zaběhlo.
Na Noční stranu. To je čtvereční míle pekla uprostřed města, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci. Kde se můžete setkat s mýty a popíjet s netvory. Kde není nic, jak se zdá, a všechno je tam možné.
Přísahal jsem, že se tam už nikdy nevrátím. Jenže ta holka byla v těžkém průšvihu a její matka na mne spoléhala. Takže mi zbývalo jen jediné - vrátit se domů... (Založil/a: trollkona)

Magyana
  16. 5. 2013, 14:02
Mám ráda sérii Noční strana, čte se dobře, i když se autor v jednotlivých knihách dost opakuje. Taková temná fantasy oddychovka.
Esther Darnett
  1. 12. 2013, 10:30
Oblíbená série mého dětství - když jsem se k ní později vrátila, bohužel to už nebylo ono. Z některých kníh prostě člověk vyroste.
Phorbo
  19. 6. 2013, 16:33
Pozvolný začátek příjemně vygraduje v něco, co jsem ani nečekal, že by mohlo obsahovat tuto knihu. Ale velmi mile mě překvapilo a dost se mě líbilo jak prostředí, tak i samotný příběh. Trošku mě štvaly postavy s hlavním Johnem. Nejen, že se Joanna během knihy mění z fajnovky na ukňouranou ženskou, což i možná beru, alei John, kdysi velkovezír Noční strany, kde dokázal přežít tak dlouho a najednou dělá toliko chyb? Simon nepíše zle. Ve výsledku je to chytlavá, ne moc dlouhá knížka, která bych řekl, se zalíbí každému fanatikovi scifi nebo kyberpunku.
hEROic
  13. 12. 2011, 17:13
Není to vůbec špatné. Spojení reálného Londýna a jeho odvrácené fantasy strany tu už sice bylo v Gaimanově Nikdykde, ale musím říct, že toto temnější a jednodušší podání se mi líbilo více. Navíc je tu spousta dobrých postav a hlášek. :)