Kouzlo města

Kouzlo města Originální název: Hex and the City

Polaris - 2006
ISBN: ISBN 80-7332-072-X

Polaris (2006) ISBN 80-7332-072-X 240

Čtvrtá kniha série Noční strana.

Jmenuji se John Taylor. Pracuji na Noční straně. Jedině tady, v prohnilém srdci Londýna, kde jsou vždycky tři hodiny po půlnoci a kde lidé i jiné bytosti mohou naplnit svoje nejtemnější tužby, se cítím jako doma. Nejspíš proto, že jsem se tu narodil. Moje práce je nacházet věci - lidi, různé předměty - a v tomto případě hledám pravdu o původu Noční strany.
Najala si mě na to paní Štěstěna. Ale čím hlouběji do toho pronikám, tím více se toho dozvídám nikoliv o Noční straně, ale o největší záhadě svého života: kdo vlastně - a co - byla moje matka.
Člověk by neměl zatahovat svoje osobní problémy do práce. Kromě toho se mi dostalo jasného varování, že když se budu příliš šťourat ve své minulosti a záležitostech své drahé mamky, ohrozím tím nejenom Noční stranu, ale i samotnou realitu.
Stejně toho ale nemůžu nechat... jsem přece John Taylor. Nalézání věcí je moje práce. Moje existence. Bez ohledu na následky... (Založil/a: trollkona)