Cesty, po kterých jsme se nevydali

Cesty, po kterých jsme se nevydali Originální název: Paths not Taken

Polaris - 2006
ISBN: 80-7332-081-9

Polaris (2006) 80-7332-081-9 262

Pátá kniha série Noční strana.

Jsem John Taylor a narodil jsem se na Noční straně, na té čtvereční míli, která je tajným srdcem Londýna a kde je vždycky hodina vlka, kde bohové a netvoři kráčejí bok po boku a kde dostanete odpověď na každou temnou otázku - samozřejmě za patřičnou cenu.
Na nějaký čas jsem odtamtud odešel, ale zase jsem se tam vrátil, abych si vydělával na živobytí tím, co umím nejlépe: nalézáním věcí. Ztracených nebo ukradených, skutečných i čistě imaginárních.
Nedávno jsem objevil tu nejnebezpečnější věc ze všech: skutečnou identitu své dávno ztracené matky.
Ukázalo se, že se tu poflakovala už na samém počátku lidských dějin. Pak stvořila Noční stranu - a teď se ji ze svých vlastních, šílených důvodů, zase chystá zničit.
Abych ji zastavil ještě předtím, než s tím začne, musím podniknout velice obtížnou cestu: zpátky v čase, přes nekonečné eony do velice vzdálené - a nejspíš i smrtelně nebezpečné - minulosti... (Založil/a: trollkona)