Ostřejší než hadí zub

Ostřejší než hadí zub Originální název: Sharper than a Serpent's Tooth

Polaris - 2007
ISBN: 80-7332-092-4

Polaris (2007) 80-7332-092-4 256

Šestá kniha série Noční strana.

Jmenuji se John Taylor. Jsem soukromý detektiv na Noční straně, v temném a prohnilém srdci Londýna, kde slunce nikdy nevysvitne a kde jsou na prodej všechny možné rozkoše i hrůzy - za správnou cenu.
Není to místo, které byste chtěli navštívit, natož se v něm usadit. Takže byste si mohli myslet, že mi nebude kdovíjak vadit, když je moje ztracená a znovu nalezená, ne tak docela lidská matka zničí.
Jenomže mě to vadí. Narodil jsem se tu, žiju tady a mám tady přátelé. Nejspíš nepatří zrovna k výkvětu společnosti, ale stejně jsou to mí přátelé. Navíc jsem jediný, kdo jí v tom může zabránit. Potíž je v tom, že nevím, jak to udělat, aniž by se vyplnilo dávné proroctví, které praví, že ať už v tom směru podniknu cokoliv, nejenže tím způsobím konec Noční strany, ale její osud bude brzy následovat i zbytek světa... (Založil/a: trollkona)