Cesta na poledne

Cesta na poledne

Euromedia Group - 2004
ISBN: 80-242-1216-1

Euromedia Group (2004) 80-242-1216-1 656

Historický román o pozoruhodné postavě našich dějin, Jakubu Krčínovi z Jelčan (1535-1604). Tento "selfmademan", jenž se z rodiny kolínského měšťana vypracoval na regenta rožmberského panství, dodnes inspiruje historiky i literáty. Jeho rybníkářské dílo budilo tehdy respekt a nemělo v Evropě obdoby, dodnes je předmětem obdivu i bádání.

Román však líčí "skrytá" Krčínova léta po skončení studií na univerzitě. Tehdy na své pouti poznal všechny vrstvy renesanční společnosti, její politické i náboženské spory; byl ale puzen dál, na rožmberská panství a jejich zrádná blata. (Založil/a: kotina)

Václav Křístek Václav Křístek
*26.09.1954

melilotka
  2. 8. 2012, 12:44
Cesta na poledne aneb Jak mladý Jakub Krčín z Jelčan k (ne)štěstí přišel. Historický román o budoucím rybníkáři, kterému při jeho životní cestě osud, "podoben klouzavému dravci", zrovna moc nepřeje.
A mně asi nebyla přána tato kniha. Nedokázala zaujmout tak, jak si autor asi přál, místy neskutečně nudila. A tak, i když vzniklo i pokračování, o dalším Krčínově osudu po jeho příchodu do Třeboně pátrat nemíním.
Blindwolf
  8. 2. 2013, 10:05
Mě ossbně kniha zaujala, snaží se nastínit možná mladá léta Jakuba Krčína, o kterých toho moc známo není, ale jak píše Melilotka, někdy je děj knihy zbytečně natahován. Navíc v knize vystupuje takové množství postav, že orientace v nich je poněkud složitější :) Nicméně, přečetl jsem i pokračování pod názvem "Prohrát slunce před svítáním" a musím říct, že jsem se nenudil. Děj je poutavý a čtivě napsaný.