Učiněné peklo

Učiněné peklo Originální název: Hell to Pay

Polaris - 2007
ISBN: 978-80-7332-099-7

Polaris (2007) 978-80-7332-099-7 240

Sedmá kniha série Noční strana.

Jmenuji se John Taylor a říkám o sobě, že jsem soukromý detektiv, ačkoliv ve skutečnosti jenom nalézám ztracené věci. Pracuji na Noční straně, ve městě uvnitř Londýna, kde nikdy nevychází slunce a kam si lidé i ti ostatní přicházejí vyrážet z kopýtka - samozřejmě za předpokladu, že jsou za to ochotni zaplatit patřičnou cenu v měně, kterou prodávající žádá.
Po válce, která skoro proměnila Noční stranu v hromadu ruin, tu zůstalo mocenské vakuum přímo škemrající o to, aby bylo vyplněno. Našli se dokonce i takoví, co navrhovali, že bych se toho měl ujmout já. Jenže já jsem si to nemyslel. Ani Jeremiáš Griffin. To je jeden nesmrtelný a nechutně bohatý chlápek s vlastním názorem na to, kdo by měl být u vesla. Pak ale unesli jeho vnučku a budoucí dědičku, a on mě požádal, abych mu ji našel. Nebyl jsem proti; koneckonců částka, kterou za to nabízel, byla víc než slušná. Jenomže někdo - nebo možná něco - zablokoval moje speciální nadání. Což znamená, že mi nezbývá nic jiného než se svého úkolu zhostit tím pracnějším způsobem. A rychle, nebo si Griffin bude muset najít nového dědice... (Založil/a: trollkona)