Nepřirozený slídil

Nepřirozený slídil Originální název: The Unnatural Inquirer

Polaris - 2008
ISBN: 978-80-7332-115-4

Polaris (2008) 978-80-7332-115-4 208

Osmá kniha série Noční strana.

Jmenuji se John Taylor. Jsem soukromé očko a pracuji v tom tajemném kusu městské zástavby ve skrytém srdci Londýna, co se jí říká Noční strana. Je to místo, kde slunce odmítá vyjít, kde lidé a netvoři kráčejí bok po boku a kde můžete uspokojit každou svou tajnou a zvrácenou touhu. Mou specialitou, to, v čem jsem lepší, než kterýkoliv jiný člověk (anebo nečlověk), je nalézání věcí - pro jisté klienty a za patřičnou cenu.
Můj nejnovější zákazník si mne může dovolit docela určitě. Vydavatel Nepřirozeného slídila, nejproslulejšího bulvárního plátku Noční strany (toho, co o něm všichni předstírají, že ho nečtou), mi nabídl milion liber, když najdu chlápka jménem Pen Donavon, který tvrdí, že má důkaz o existenci posmrtného života - stáhl si ho z televizního vysílání aby ho posléze vypálil na DVD. Slídil nabídl Donavonovi za výhradní práva na nahrávku pořádný balík. Jenomže milý Pen Donavon i to jeho DVD zmizeli.
Nevím, jestli je na tom disku skutečně to, co si všichni myslí, ale kšeft je kšeft (a milion liber je milion liber). Až na to, že všichni podezřelí v tomto případě jsou extrémně nebezpečná individua a navíc to vypadá, že Donavanovi je na stopě i někdo jiný - někdo velice mocný. A ten - nebo to - je zatraceně odhodlaný najít tu jeho stříbrnou placku dřív, než já... (Založil/a: trollkona)

Les_pulpinos
  28. 12. 2012, 15:44
Musím se přiznat, že mě dost překvapilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává - je to totiž první kniha, kterou jsem z této série četla. Postupně jsem se ale s Noční stranou sžila a Johna Taylora si oblíbila (hlavně jeho pověst :)). Příběh se mi líbil, pěkně se to četlo.