Sama proti psychickému teroru

Sama proti psychickému teroru

Podtitul: moje dětství v sektě

Originální název: Allein gegen die Seelenfänger

Ikar - 2007
ISBN: 978-80-249-0853-3

Ikar (2007) 978-80-249-0853-3 268

Dětství Ley náhle skončí, když se její matka rozhodne následovat kultovní hnutí Ramtha. Rodina prodá dům a obchod a žije nadále v naprosté izolaci ve společenství, v němž osobní vztahy nic neznamenají. Skupina vedená guruem a jeho médiem získá ve Střední Americe obrovský ranč. Maskuje se jako humanitární organizace, aby získala sponzorské dary od německých a švýcarských firem. Politici a vyslanci jsou jejími častými návštěvníky.

Ve 13 letech se Lea stane vyvolenou gurua, který ji sexuálně zneužívá. Téměř deset let žije v izolaci, bez školního vyučování, bez kontaktu s vnějším světem. Jako všichni členové skupiny je vystavena absurdním rituálům, indoktrinaci a mentální manipulaci. Trpí tělesně a psychicky v totalitních životních podmínkách a myslí na sebevraždu. Díky své rebelské povaze si uchová jako jediná touhu po svobodě. V 21 letech se jí podaří spektakulární útěk. (Založil/a: estrellita)

Lea Saskia Laasner Lea Saskia Laasner
*??.??.1980

Orina
  11. 12. 2011, 15:56
Kniha je skvěle napsaná a při čtení mi opravdu zůstával rozum stát, co všechno je možné a čemu všemu lidé uvěří.