Prostě jen další soudný den

Prostě jen další soudný den Originální název: Just Another Judgement Day

Polaris - 2009
ISBN: 978-80-7332-142-0

Polaris (2009) 978-80-7332-142-0 232

Devátá kniha série Noční strana.

Znáte mne, jsem John Taylor a dělám soukromé očko na Noční straně, v tom prohnilém srdci Londýna, kde se dějí zlé věci s předvídatelnou pravidelností a kde jsou ztemnělé uličky pořád plné lidí bavících se jako by soudný den neměl nikdy nastat.
Jenomže nejspíš nastane, a brzy - na Noční stranu totiž přišel šerif samotného pána Boha, zabiják bez slitování a soucitu známý jako Kráčející muž.
V posledních měsících si Noční strana užila víc než svůj spravedlivý díl chaosu a částečně jsem na tom měl podíl i já. Na druhé straně je ale taky pravda, že se všechno nakonec vrátilo do normálu a už to zase funguje tak, jak to vždycky fungovat mělo. Příchod Kráčejícího muže ale působí novým Autoritám vážné starosti. Jeho jediným životním posláním je totiž na potkání likvidovat zlo a ty, kdo jej šíří - a uvážíme-li, jak si v tom ohledu Noční strana stojí, je více než pravděpodobné, že jak s tím jednou začne, nepřestane, dokud ji úplně nevylidní.
Takže mě najali, abych mu to zatrhl. Legenda, jako je on, se nedá zabít. Takže upřímně doufám, že ta jeho legenda není pravdivá... (Založil/a: trollkona)