Spiknutí Grálu

Spiknutí Grálu Originální název: The Grail Conspiracy

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1834-2

Knižní klub (2007) 978-80-242-1834-2 352

Ty jsi ta jediná..." Poslední slova, která stačí známý archeolog Gabriel Archer před smrtí zašeptat mladé televizní reportérce. Cotten Stoneová drží v ruce prastarou dřevěnou krabičku a netuší, že v irácké jeskyni narazila na největší historický objev za posledních dva tisíce let, který jí může přinést vysněnou Pulitzerovu cenu. Chce rozluštit tajemství krabičky a také zjistit, proč jí úplně cizí lidé říkají, že je "ta jediná", a navíc v tajném jazyce, který kromě ní znala jen její zemřelá sestra. O pomoc požádá kněze Johna Tylera, znalce Bible a žáka zemřelého archeologa. Spolu však nejen odhalí tajemství Svatého grálu, ale také bojují o život. Vedení tajné organizace, v jejímž čele stojí význačné osobnosti mnoha zemí světa, totiž nechce připustit, aby byl zmařen šílený plán - za pomocí těch nejmodernějších technologií připravit druhý příchod Krista na zem. (Založil/a: hasickat)

Lynn Sholes Lynn Sholes
*??.??.1945

Joe Moore Joe Moore

tomdra
  24. 2. 2012, 15:05
Docela dobré čtení. Sice jsem od toho čekal něco jiného, ale na konec se to dalo číst. Od začátku až do konce dost napínavý příběh.
hasickat
  16. 8. 2011, 13:43
Tročku mě knížka zklamala. Čekala jsem historický román, ale bylo půl na půl s romantikou a to zrovna nemusím. A taky děj se dal velmi lehko předpovědět dopředu.