Návrat na Longstray

Návrat na Longstray Originální název: Návrat na Longstray

Moba - 2011
ISBN: 978-80-243-4484-3

Moba (2011) 978-80-243-4484-3 238

Dvanáctiletá Ellen Longstrayová připlouvá po smrti rodičů do viktoriánské Anglie, kde se má setkat se svým posledním žijícím příbuzným, baronetem Thomasem W. Longstrayem.
Podivínský stařec, kterého okolí považuje za vtělení ďábla, však už půl století neopustil zdi chátrajícího zámku. Tam žije obklopen pouze třemi sloužícími - majordomem Alfrédem, jeho dcerou Rachel a zahradníkem Robbinsem. Pro mladou dívku se ponuré sídlo záhy mění v místo hrůzy. Jenom díky laskavému Alfrédovi pozvolna překonává strach a postupem času se stává jedinou prastrýčkovou společnicí. Její čistota jí umožní proniknout k nemocnému starci a odkrýt tak děsivá tajemství minulosti. Pod rukama se jí pomalu začne skládat obraz dávné tragédie a zločinů sahajících až do současnosti.
Netuší, že se přitom sama ocitá ve smrtelném nebezpečí. (Založil/a: Patolog)

Tomáš Zářecký Tomáš Zářecký

ave
  29. 7. 2011, 8:42
Velice poutavá kniha, čte se skoro jedním dechem. Jsou zde sice některé pasáže, které by nemusely být tak dopodrobna popisovány, každopádně doporučuji :)
Duše
  13. 7. 2013, 21:07
Zajímavý příběh a výborná kompozice. Veškeré pochyby o knížce i autorovi byly zažehnány. Rozhodně doporučuji!