Cigarety a hypnogen

Originální název: Cigarety a hypnogen

Tribun EU - 2010
ISBN: 978-80-7399-233-0

Tribun EU (2010) 978-80-7399-233-0 125

Autorova básnická prvotina Cigarety a hypnogen, svědčí o širokém inspiračním spektru. Od obdivu k postavám éry němého filmu, přes čitelný vliv poezie německého expresionismu, až k denodenní přítomnosti bolesti i naděje v nemocničním prostředí. Pro pozorné čtenáře jsou zde ukryté i stopy autorových oblíbených kapel, jakými jsou např. The Cure nebo Siouxsie & the Banshees. Sbírce nejsou cizí ani prvky dekadence, nihilismu nebo groteskního černého humoru.

Nejlépe shrnuje však svou sbírku sám autor:

"Cigarety a hypnogen jsou v první řadě soukromou autoterapií, pomatenými zápisky a pokusy o básně z období, na které nerad vzpomínám. Tenhle soubor duševního odpadu původně nikdy neměl ambice opustit šuplík mého stolu, možná právem. Nakonec se tak stalo, hlavně proto, že je pro mě vydání téhle sbírky symbolickou tečkou za posledními čtyřmi léty mé existence." (Založil/a: Patolog)

Jakub Karas Jakub Karas
*1987