Flanderská pečeť

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Euromedia Group - 2011
ISBN: 978-80-242-2853-2

Euromedia Group (2011) 978-80-242-2853-2 419

Na počátku 15. století vyrůstá v Bruggách v obchodním domě Contarini dívka,která se nehodí do své doby. Místo, aby se řídila tím, co si přeje rodina, je Christina, vnučka Imée a Domenica Contariniho, hrdá a nespoutaná a za žádnou cenu nechce uzavřít manželství z rozumu, a už vůbec ne s Hendrikem van der Molenem, ctižádostivým mužem, který svým nehorázným tvrzením vydírá jejího milovaného bratra. V zoufalství se rozhodne i se svým židovským milencem Danielem uprchnout do Benátek, kde má rodina Contariniových vlivné příbuzenstvo.
Avšak loď, na níž se plaví, je v bouři poškozena. Lionel van Liewe, mladý, sebevědomý kapitán, zamíří v nouzi do londýnského přísavu. A v tomto městě, které na rozdíl od bohatých a klidných Brugg překypuje špínou a brutalitou, se plány a sny mladého páru rozplynou... (Založil/a: lucdzur)

marta-b
  4. 4. 2014, 22:09
Dočetla jsem horko těžko a nijak zvlášť mě tahle knížka nebavila - i když autorčina předchozí knížka Požár v klášteře mě naprosto nadchla. Nevím, co přesně Flanderské pečeti vytknout, možná trochu monotónní děj, očekávatelné zvraty, nudné dialogy.