Krátké pohádky pro unavené rodiče

Krátké pohádky pro unavené rodiče Originální název: Krátké pohádky pro unavené rodiče
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Petrov - 2007
ISBN: 978-80-7227-262-4

Petrov (2007) 978-80-7227-262-4 70

V obsáhlé tvorbě nejpopulárnějšího českého spisovatele se nyní poprvé setkáváme s pohádkami. Vypráví se v nich o čtyřleté Sáře a její dvouleté sestřičce Báře, neméně však o jejich mamince a tatínkovi. Oproti rozsáhlým klasickým pohádkám mají například tu výhodu, že každý z příběhů lze přečíst dětem do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější doušky, jež ocení zejména unavení rodiče. Těžko tedy rozhodnout, zda je knížka určena především dětem, nebo dospělým. U těchto pohádek-nepohádek si však určitě přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil.

alča87
  10. 6. 2013, 12:03
Tak dítěti bych to nečetla. Je to trapné a laciné. Pro děti možná i matoucí - ještě si budou myslet, že se děti rodí, když se dospělí mazlí. V dnešní době by měli být autoři pravdivější. Dětem říct pravdu, formou, která je jasná a nevyděsí. To ovšem Viewegh neumí. Hlavně, že mohl mluvit o sexu. Kdyby to bylo alespoň vtipné. Je snad vtipné, mluvit o tom, že tatínek hulí o Vánocích? Myslím , že ne. Nechci číst dítěti jenom něco a pro sebe si číst trapné doušky autora.
Jadelaine
  15. 12. 2013, 21:51
Něco tak hroznýho jsem dlouho nečetla. Jako dospělý jsem se nudila, jako dítě bych se nudila ještě víc. Naprosto o ničem, pseudovtipné a pseudovýchovné.
Alaglesia
  18. 8. 2014, 17:52
Naprostý propadák. Autor se v otcovské roli snažil vtipně podat pohádky pro nejmenší, ale vůbec se mu to nepovedlo.
Halalí
  25. 6. 2010, 23:31
Tak tohle je milý Michale docela dost slabé... Myslím, že unavený rodič usne po první stránce a dítě bude na rodiče zofale řvát: "Tuhle už NE, NE, NECHCI...!!!"