Krátké pohádky pro unavené rodiče

Krátké pohádky pro unavené rodiče Originální název: Krátké pohádky pro unavené rodiče
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Petrov - 2007
ISBN: 978-80-7227-262-4

Petrov (2007) 978-80-7227-262-4 70

V obsáhlé tvorbě nejpopulárnějšího českého spisovatele se nyní poprvé setkáváme s pohádkami. Vypráví se v nich o čtyřleté Sáře a její dvouleté sestřičce Báře, neméně však o jejich mamince a tatínkovi. Oproti rozsáhlým klasickým pohádkám mají například tu výhodu, že každý z příběhů lze přečíst dětem do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější doušky, jež ocení zejména unavení rodiče. Těžko tedy rozhodnout, zda je knížka určena především dětem, nebo dospělým. U těchto pohádek-nepohádek si však určitě přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil.

alča87
  10. 6. 2013, 12:03
Tak dítěti bych to nečetla. Je to trapné a laciné. Pro děti možná i matoucí - ještě si budou myslet, že se děti rodí, když se dospělí mazlí. V dnešní době by měli být autoři pravdivější. Dětem říct pravdu, formou, která je jasná a nevyděsí. To ovšem Viewegh neumí. Hlavně, že mohl mluvit o sexu. Kdyby to bylo alespoň vtipné. Je snad vtipné, mluvit o tom, že tatínek hulí o Vánocích? Myslím , že ne. Nechci číst dítěti jenom něco a pro sebe si číst trapné doušky autora.
Jadelaine
  15. 12. 2013, 21:51
Něco tak hroznýho jsem dlouho nečetla. Jako dospělý jsem se nudila, jako dítě bych se nudila ještě víc. Naprosto o ničem, pseudovtipné a pseudovýchovné.
AkzuzkA
  9. 11. 2016, 8:17
Myslím, že na tuhle knihu se člověk musí dívat s velkou nadsázkou. Knihu jsem nepředčítala potichu sama pro sebe, jako to dělám u každé jiné, ale nahlas. Nikoliv však dětem, ale svému nemocnému příteli. Některé skryté autorovy vtípky nás docela pobavily. Není to vysoká literatura a dokonce si ani nemyslím, že by to byla literatura pro děti. Tomuto názoru myslím dost napovídá také fakt, že knihu nekoupíte mezi dětskou literaturou, jako třeba Lichožrouty nebo Hrubína, ale mezi klasickými vieweghovskými tituly. Chápu, že se rodičům, kteří by knihu chtěli předčítat dětem, obsah příliš nezamlouvá. Některé výrazy a některá vysvětlení cizích slov nebo těžších výrazů jsou přinejmenším zvláštní. To je ale holt autorský styl, který buď sedne, nebo nesedne... Pro mě kniha účel splnila, odpočinula jsem si u ní po náročném dni, vracet se k ní ale dost pravděpodobně už nebudu... :)
Alaglesia
  18. 8. 2014, 17:52
Naprostý propadák. Autor se v otcovské roli snažil vtipně podat pohádky pro nejmenší, ale vůbec se mu to nepovedlo.
Halalí
  25. 6. 2010, 23:31
Tak tohle je milý Michale docela dost slabé... Myslím, že unavený rodič usne po první stránce a dítě bude na rodiče zofale řvát: "Tuhle už NE, NE, NECHCI...!!!"